לדלג לתוכן

טרפורד לי מלורי – הבדלי גרסאות

עריכה
(עריכה)
'''טרפורד לי מלורי''' (ב[[אנגלית]] - '''Sir Trafford Leigh-Mallory''';{{כ}} [[11 ביולי]] [[1892]] - [[14 בנובמבר]] [[1944]]) היה קצין בכיר ב[[חיל האוויר המלכותי]] ומפקד עליון של כוחות האוויר של [[בעלות הברית]] ב[[הפלישה לנורמנדי|פלישה לנורמנדי]].
 
==קורות חייו==
הואלי מלורי נולד בעיירה מוברלי במחוז [[צ'שייר]]. אחיו היה [[טיפוס הרים|מטפס ההרים]] [[ג'ורג' מאלורי]] שנספה ב-[[1924]] בנסיון לטפס על ה[[אוורסט]]. הוא למד [[משפטים]] ב[[אוניברסיטת קיימברידג']] והחל לעבוד כ[[פרקליט]] ב[[לונדון]].
==מלחמת העולם הראשונה ואחריה==
 
===מלחמת העולם הראשונה ואחריה===
לי מלורי התגייס לצבא הבריטי ב-[[1914]] כ[[טוראי]], עבר קורס קצינים וב-[[3 באוקטובר]] [[1914]] קיבל דרגת [[דרגות הכוחות המזוינים הבריטיים|ליטננט משנה]]. באביב [[1915]] נשלח לחזית וב-[[16 ביוני]] [[1915]] נפצע ברגלו ב[[קרב איפר השני]]. הוא הועלה לדרגת [[דרגות הכוחות המזוינים הבריטיים|ליטננט]] ונשלח לטיפול בבריטניה. לאחר החלמתו הצטרף ב[[ינואר]] [[1916]] ל[[גיס התעופה המלכותי]], עבר הכשרה כטייס וב-[[17 ביוני]] [[1917]] הוצב בטייסת השביעית. ב[[הקרב על הסום|קרב על הסום]] השתתף במשימות צילום והפצצה. ב[[נובמבר]] [[1917]] מונה למפקד הטייסת השמינית שעסקה ב[[סיוע אווירי קרוב]] לכוחות הקרקע.
 
לאחר המלחמה נשאר בצבא והצטרף ל[[חיל האוויר המלכותי]] שהוקם. הוא עסק בהדרכה ונחשב לבר סמכא בנושא שיתוף בין כוחות אוויר ויבשה. ב-[[1935]] הוצב לזמן קצר במפקדת חיל האוויר המלכותי ב[[עיראק]]. ב-[[דצמבר]] [[1937]] מונה למפקד קבוצת טייסות הקרב ה-12 וב-[[1 בנובמבר]] [[1938]] הועלה לדרגת [[דרגות הכוחות המזוינים הבריטיים|תת מרשל האוויר]].
 
===מלחמת העולם השנייה===
קבוצת טייסות הקרב ה-12 היתה ממונה על הגנת מרכז [[אנגליה]]. לי מלורי דגל בשיטת "הכנף הגדולה" - תקיפת המטוסים הגרמנים בכוח גדול בדרכם לבריטניה. לשיטת זו התנגד תת מרשל [[קית' פארק]] שהיה מפקד קבוצת טייסות הקרב ה-11. פארק נקט בשיטה של שליחת הטייסות שלו בנפרד. פארק גם התלונן על לי מלורי שאינו עושה מספיק להגנת שדות התעופה. מפקד חיל האוויר המלכותי, [[צ'רלס פורטל]], צידד בדעתו של לי מלורי לעומת מפקד טייסות הקרב [[יו דאודינג]]. ב-[[נובמבר]] [[1941]] שחרר פורטל את פארק ודאודינג מתפקידם ולי מלורי התמנה למפקד קבוצת טייסות הקרב ה-11.
 
ב-[[אוגוסט]] [[1943]] מונה לי מלורי למפקד העליון של כוחות האוויר שנועדו לפלישה לנורמנדי. ב[[הפלישה לנורמנדי|פלישה לנורמנדי]] הוא תיאם את הפעולות של זרועות האוויר השונות והכוח האווירי הצליח להאט את התקפות הגרמנים על הכוחות הנוחתים.
 
===מותו===
ב-[[16 באוגוסט]] [[1944]] מונה לי מאלורי למפקד האוויר של פיקוד דרום-מזרח אסיה והועלה לדרגת [[מרשל אוויר ראשי]]. בדרכו למפקדתו החדשה ב-[[14 בנובמבר]] [[1944]] במזג אוויר סוער, התרסק מטוסו מעל [[הרי האלפים|האלפים הצרפתיים]] וכל הנוסעים כולל אשתו, נהרגו. גופותיהם נתגלו רק ב-[[1 בינואר]] [[1945]] והם נקברו סמוך למקום ההתרסקות. בשנת [[2004]] פתחה הקהילה של העיירה ליד מקום ההתרסקות, מוזיאון קטן לזכרו של לי מלורי במלאת 60 שנה למותו.
 
[[קטגוריה:מרשלים בריטים]]
[[קטגוריה:קצינים בריטים במלחמת העולם הראשונה]]
 
[[קטגוריה:טייסי חיל האוויר המלכותי]]
[[קטגוריה:טייסי חיל האוויר המלכותי במלחמת העולם השנייה]]
 
[[קטגוריה:מסדר האמבט: אבירים וגבירות הצלב הגדול]]
[[קטגוריה:ההפצצות האסטרטגיות במלחמת העולם השנייה]]
 
 
 
 
[[קטגוריה:טייסי חיל האוויר המלכותי במלחמת העולם הראשונה]]
[[קטגוריה:בריטים במלחמת העולם השנייה]]