לדלג לתוכן

מגע של מלאכים – הבדלי גרסאות

נוספו 1,803 בתים ,  לפני 7 שנים
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
'''מגע של מלאכים''' היא סדרת דרמה אמריקאית ששודרה במשך תשע עונות בין 1994-2003. הסדרה עוקבת אחרי מלאכים שנשלחים לעזור לבני אדם בעיתות משבר. הסדרה נוצרה על ידי ג'ון מאסוס והופק על ידי מרתה ווילאמס. הסדרה שודרה בסי בי אס, ולאחר מכן עברה [[סינדיקציה]] לרשתות נוספות.בישראל שודרה הסדרה ב[[ערוץ שתיים]] במשך מספר עונות.
 
==עלילה==
הסדרה עוקבת אחרי מוניקה, מלאכית שנשלחת על ידי אלוהים לעולם בני האדם כדי לעזור להם. מוניקה מוגדרת כעובדת שטח (case worker). היא נשלחת לאדם שזקוק לה, משתלבת בחייו בצורה כל שהיא, ולומדת להכיר אותו. במהלך כל פרק הקשיים צפים, ואז ברגעיוברגעי הקשיםהשבירה מתגלהמוניקה אליומתגלה כמלאך ומספרת לולאדם שאלוהים אוהב אותו. למוניקה יש מפקחת, טס, שעוזרת לה במשימותיה, ומלמדת אותה כיצד לעזור לאנשים. בהמשךבמהלך הסדרה עונההעונה שנייה מצטרף לצוות אנדרו שהוא [[מלאך המוות|מלאך מוות]]. הוא מופיע לרוב ברגעים בהם האדם עומד למות ומנחם אותו. שלושתם ביחד עוזרים לאנשים לעבור משברים שונים. לפעמים מצטרפים אליהם מלאכים אחרים כדי לעזור., לפעמים יש גם הופעות של השטן, או של שליחים שלו. בפרקים אלה נוצרת תחרות, בין השטן לבין מוניקה וחבריה. במהלך תשע העונות הסדרה נגעה בהמון נושאים כמו [[מוות]], [[מחלה]], בעיות ב[[משפחה]]. חלק מהפרקים עוסקים בנושאים שנויים במחלקות כגון [[הפלה מלאכותית|הפלות]], או [[תאי גזע|מחקר בתאי גזע]]. בפרק מיוחד נגד [[גזענות]], הופיעה כאורחת [[רוזה פארקס]] בעונות שמינית ותשיעית מצטרפת לקבוצה גלוריה, שהיא מלאכית חדשה, שאלוהים יצר. הדגש בסדרה הוא על שתי אמיתות, החשיבות של האמת, ואהבתו האין סופית של האל. אלו הבשורות שמוניקה מעניקה לאנשים שהיא עוזרת להם. בשורות אלה מנחמות אותם.
 
== דמויות ==
* רומה דאוני- מוניקה
* דלה ריס- טס
* ג'ון דאי- אנדרו (עונה שניה והלאה)
* [[ואלרי ברטינלי]]- גלוריה (עונות שמינית ותשיעית)
* אלכסיס קרוז- רפאל
* [[פול וינפילד]]- סם (הארכימלאך)
* צ'ראלס רוקט- אדם (מלאך המוות בעונה ראשונה)
* רנדי טראוויס- ווין
* יסמין גאי- קתלין
 
בסדרה הופיעו מספר שחקנים אורחים מוכרים, כגון [[מנדי פטינקין]] ו[[ג'ון שניידר]] שהופיעו כשטן, [[סינתיה ניקסון]], מליסה גון הארט [[ביל קוסבי]] ו[[זאכרי קווינטו]] כל אחד הופיע בפרק כמשימה של מוניקה ובפרק מיוחד נגד [[גזענות]], הופיעה כעצמה [[רוזה פארקס]].
== שיר הפתיחה ==
 
== הצלחה מסחרית ==
הסדרה זכתה להצלחה מסחרית. היא נחשבה לסדרה על הרייטינג הגבוה ביותר של רשת סי בי אס <ref>{{cite news |url=http://www.variety.com/index.asp?layout=chart_pass&charttype=chart_topshows99&dept=TV |title=Top TV Shows For 1999-2000 Season |publisher=[[Variety (magazine)|Variety]] |date=August 6, 2000 |accessdate=March 22, 2010 }}</ref>. הסדרה והשחקניות בה היו מועמדות 11 פעמדים לפרס האמי לסדרת דרמה. למרות מועמדויות רבות הסדרה מעולם לא זכתה. הביקורות של הסדרה היו ברובם חיוביות{{הערה|[http://www.imdb.com/title/tt0108968/reviews IBDM אתר ביקורות עבור הסדרה מגע של מלאכים]}}.
 
 
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים|יישור=ימין}}