לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:מזנון"

:::::אם אני מבין אותך נכון, נראה שהמחשבה שמנחה אותך היא שכאשר יש מונח לועזי שמשמש רק קבוצה קטנה, ויקיפדיה משחקת תפקיד מסוים בחינוך הציבור באשר למושג, ויש לה הזדמנות לבחור איזה מונח להפוך לפופולרי יותר, בניגוד למצב בו רוב הציבור כבר יודע את המילה בצורתה הלועזית. אם זו גישתך, אני מבין אותה, אבל לא מסכים איתה. אני לא רואה הצדקה להעדיף מונח רק כי האקדמיה הציעה אותו, או כי הוא "עברי" לכאורה.
:::::השפה יודעת לספוג מילים זרות, והיא עושה זאת כל הזמן. השפה המצליחה בעולם, אנגלית, היא מלכת הספיגה וההטמעה, והיא רק עשירה ושמישה יותר בזכות זאת. [[משתמש:Okedem|עופר קדם]] - [[שיחת משתמש:Okedem|שיחה]] 10:40, 24 בפברואר 2015 (IST)
::::::מדד מסת גוף? קרע במסובבי הכתף? תמס שריר? גלישת חוליה? מחלת חיסון עצמי? זאבת? דלקת מפרקים זיהומית? תת פעילות של בלוטת התריס? זפקת? והרשימה עוד ארוכה מאד. כל המונחים הללו לא שייכים לאותה הגמוניה של לוחשי סוד ומסתור שהציבור הרחב סבור לרוב ששפת אמו היא סינית: BMI, קרע ברוטטור כף, ראבדומיוליזיס, ספונדילוליסטזיס, אוטואימיוני, לופוס, ספטיק ארטריטיס, היפותירואידיזם, גויטר. ויקיפדיה מנגישה מידע לציבור. חלק מהנגשת המידע הוא תרגומו לעברית. אתה מוזמן לעיין גם בכתב העת של הסתדרות הרופאים בישראל [[הרפואה]]. בברכה, [[משתמש:יוסי|יוסי]] • [[שיחת משתמש:יוסי|שיחה]] 15:27, 24 בפברואר 2015 (IST)
 
== קרדיט צנוע בעמוד הראשי לקידום ערכים דלים/שטרם נוצרו ==
28,655

עריכות