לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "בירדמן (סרט)"

נוספו 682 בתים ,  לפני 6 שנים
אין תקציר עריכה
תגית: הוספת תבנית לשינויים בערך
 
==עלילה==
{{להשלים}}
ריגן תומאסון הוא שחקן קולנוע מזדקן ששיחק בסדרת סרטי [[גיבור על|גיבורי על]] "בירדמן" בעשור הקודם. ריגן סובל ממחלה נפשית שגורמת לו לשמוע את דמותו של בירדמן המבקרת אותו על הלך חייו הנוכחי. ריגן גם חושב שהוא בעל יכולת על טבעיות כדוגמת [[טלקינזיס]]. ריגן מנסה להחיות את הקריירה הדועכת שלו על ידי כתיבה, בימוי ומשחק ב[[מחזה]] ב[[תיאטראות ברודוויי|ברודוויי]] על פי ספרו הקצר של [[ריימונד קארבר]] בשם "מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על אהבה". חברו של ריגן, ג'ייק, מפיק את ההצגה. בהצגה ובהפקתה משתתפים גם לורה, חברתו של ריגן, לסלי, שחקנית חדשה בתחום התיאטרון, וסאם, ביתו של ריגן שנגמלה מ[[סמים]] וכעת עוזרת הפקה בהצגה.
 
בעת אחת ההצגות ריגן רואה את סאם ואת מייק מפלרטטים למורת רוחו. כשהוא יוצא להירגע בחוץ, הדלת ננעלת על חלוקו והוא לא יכול לשוב ולהיכנס פנימה. ריגן נאלץ לרוץ בכל [[כיכר טיימס]] עם תחתונים בלבד כדי לחזור להצגה. בעקבות המאורע, הפופולריות של ריגן ברשת עולה. מאוחר יותר, הוא פוגש באקראי את מבקרת התיאטרון הנחשבת גברת דיקסון. השניים משוחחים ודיקסון אומרת לו שהיא שונאת אנשים כמוהו, כלומר [[ידוען|ידוענים]] [[הוליווד]]ים שמנסים להיות שחקנים רציניים. בנוסף, היא מעירה לו שטיב ההצגה של ריגן לא משנה ושבכל מקרה היא תיתן ביקורת שלילית שתקבור את ההצגה. מצב רוחו של ריגן נפול, והוא משתכר ונרדם ברחוב. כשהוא מתעורר בבוקר הוא מדמיין שבירדמן מדבר איתו, ומאוחר יותר הוא מדמיין שהוא עף ברחבי [[ניו יורק]].
 
בהצגת הבכורה, ריגן משתמש ב[[אקדח]] אמיתי לסצנה שבה הגיבור הראשי הורג את עצמו, וכתוצאה מכלמכך הוא מאבד את אפו. הקהל מבצע [[קימת כבוד]] עבורו מלבד גברת דיקסון שעוזבת את האולם בהפגנתיות. בבית החולים ג'ייק מספר לריגן שגברת דיקסון נתנה להצגה ביקורת נלהבת, ושהיא הגדירה את משחקו של ריגן כ"סופר-ראליזם". בעת ביקורה של סאם בבית החולים, ריגן נפטר מבירדמן ולאחר מכן הוא מביט דרך חלון. הסצנה מראה כאילו הוא קופץ מהחלון. כשסאם חוזרת לחדר היא מביטה באימה דרך החלון לרחוב, ולאחר מכן היא מעלה את מבטה לשמיים ומחייכת.
 
==צוות שחקנים==