לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אנטי-וירוס"

נוספו 33 בתים ,  לפני 6 שנים
ויקישיתוף בשורה
מ (בוט החלפות: כמו כן, על ידי)
(ויקישיתוף בשורה)
האנטי-וירוס הראשון שנועד להתמודד עם יותר מווירוס בודד היה AntiVir (גרסה מוקדמת של Avira AntiVir המוכר היום) שהופיע ב-1988, בטרם עידן האינטרנט תוכנות האנטי-וירוס הופצו על גבי דיסקטים והתעדכנו רק לעתים רחוקות.
 
ב[[שנות ה-80 של המאה ה-20]] פותח ב[[חיפה]] בחברת "כרמל", אנטי-וירוס בשם Carmel Professional Anti Virus, ששולב על ידי חברת [[מיקרוסופט]] במערכת ההפעלה [[MS-DOS]], תחת השם "Central Point Anti-Virus"{{אנ|Central Point Anti-Virus}}. כמו כן פעלה בחיפה חברת "אלישים" שייצרה תוכנת אנטי-וירוס בשם זה. חברה ישראלית נוספת שייצרה אז אנטי-וירוס הייתה [[BRM]], שאחד ממייסדיה ובעליה היה [[ניר ברקת]]. (ראו גם הפיסקה [[היסטוריה של המחשוב בישראל#הגנת מחשבים|הגנת מחשבים]] בערך [[היסטוריה של המחשוב בישראל]].)
 
עידן האינטרנט הביא לעלייה בתפוצתם, בממדי הדבקתם ובדרכי הפצתם של הווירוסים (למשל: וירוסים שמשתמשים בפקודות [[מאקרו (תכנות)|מאקרו]] של תוכנות מחבילת [[מיקרוסופט אופיס]]).
 
==קישורים חיצוניים==
{{ויקישיתוף בשורה}}
* [http://catless.ncl.ac.uk/Risks/6.6.html תיעוד התקפת הוירוס הראשון באוניברסיטה העברית]
* [http://www.virustotal.com VirusTotal.com] - [[אתר אינטרנט]] המאפשר העלאת [[קובץ מחשב|קבצים]] או סריקת [[קישור אינטרנט|קישורי אינטרנט]] ([[URL]]) לווירוסים בכ-46 מנועי אנטי-וירוס בו-זמנית