הבדלים בין גרסאות בדף "הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עדכון שמו של המזכיר הכללי - ריימונד בנג'מין - בקרוב יהיה צורך לעדכן שוב שכן כהונתו מסתיימת בסוף יולי 2015
(+ תבנית:ארגונים מתמחים של האו"ם)
(עדכון שמו של המזכיר הכללי - ריימונד בנג'מין - בקרוב יהיה צורך לעדכן שוב שכן כהונתו מסתיימת בסוף יולי 2015)
'''הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית''' (International Civil Aviation Organization – ICAO) הוא סוכנות של [[האומות המאוחדות]] המנסח את העקרונות וההיבטים הטכניים של ה[[תעופה אזרחית|תעופה האזרחית]] הבינלאומית ומעודד תכנון ופיתוח של תעבורה אווירית בטוחה ומסודרת. מועצת ארגון התעופה האזרחית קובעת את הפרוטוקול לחקירת תאונות אוויריות שאותן מיישמות רשויות הבטיחות בארצות החתומות על האמנה לתעופה אזרחית בינלאומית, הידועה בשם [[אמנת שיקגו]].
 
מטה הארגון יושב בעיר [[מונטריאול]] שב[[קנדה]]. ארגון התעופה האזרחית (ICAO) הוא ארגון שונה מארגון חברות התעופה [[יאט"א]] (International Air Transport Association – IATA){{כ}}, שמטהו ממוקם אף הוא במונטריאול, והוא ארגון מסחרי של [[חברת תעופה|חברות התעופה]], להבדיל מארגון התעופה האזרחית. המזכיר הכללי של ארגון התעופה האזרחית הוא טאיבריימונד שריףבנג'מין (TaiebRaymond CherifBenjamin) (נבחר לכהונה שנייה בשנת 20032012) ואילו נשיא מועצת הארגון הוא רוברטו קובה גונזלס (Roberto Kobeh Gonzalez; נבחר בשנת 2006).
 
ב[[ישראל]] פועלת [[רשות התעופה האזרחית]] המופקדת על הסדרת התעופה האזרחית במדינה ועל הקשר עם הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית.

תפריט ניווט