הבדלים בין גרסאות בדף "אלחנן הלפרין"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 39 בתים ,  לפני 5 שנים
←‏ביוגרפיה: לכל אשה יש שם
(בד"כ לא מזכירים נכדים כלל. כאן - לפחות חלק לא יוזכרו.)
(←‏ביוגרפיה: לכל אשה יש שם)
למד אצל סבו רבי שמואל ענגיל, ואצל הרב ישראל שמואל קליין (חתנו של הרב [[שמעון סופר (ערלוי)|שמעון סופר]]). בגיל 14 כתב מכתב לרבי [[יוסף רוזין]] (הרוגוצ'ובר), ו[http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=15094&st=&pgnum=281 במכתב התשובה] כונה "הרב הגאון".
 
בשנת [[תרצ"ט]] ([[1939]]) היגר ללונדון והיה מקורבו של רבי [[שלום מוסקוביץ']], האדמו"ר מ[[חסידות שאץ|שאץ]], שהיה קרוב משפחתו. באדר [[תש"ב]] ([[1942]]) נישא לבתולהענא חיה, בתם של נחום ויענטא לאה לידברסקי, [[חסידות אלכסנדר|חסידחסידי אלכסנדר]] מפרנקפורט. אשתו למדה בווירצבורג, וגורשה לפולין אך הצליחה לחזור לפרנקפורט, שם גילתה כי משפחתה גורשה לפולין. היא הצטרפה ל"[[קינדר-טרנספורט]]" לבריטניה.
 
חצי שנה לאחר נישואיו פתח את [[בית הכנסת]], "בית שמואל" בשכונת [[גולדרס גרין]], כיום מבתי הכנסת הגדולים בשכונה. הוא פתח בבית הכנסת ישיבה לבחורים, אשר לאחר המלחמה היוותה את בסיס ה"מתיבתא" של הרב אברהם ישכר פרדס, שהיה רבה של דנקוב בפולין. הוא כיהן במתיבתא כר"מ, עד שהחל לכהן כדיין בבית הדין. בשנת [[תשט"ו]] ([[1955]]) הקים את בית הספר "פרדס", על שם הרב פרדס שנפטר ערירי. עד לשנותיו האחרונות נהג לערוך בחינה בבית הספר מדי שבוע. בשנת [[תש"כ]] [[1960]]) ייסד בית ספר לבנות.

תפריט ניווט