לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "טבעות הכוח"

נוספו 31 בתים ,  לפני 6 שנים
==הטבעת האחת==
[[תמונה:Unico Anello.png|שמאל|ממוזער|250px|הטבעת האחת]]
בעזרת "הצופן" של טבעות הכוח, מעין גורם משותף שהביא לקישור בין כל טבעות הכוח (ויצר סגולה לתקשורת-מחשבתית בין נושאי הטבעות), טבעת סאורון - המכונה '''הטבעת האחת''' או הטבעת השליטה - קיבלה את היכולת לשלוט על כל טבעות הכוח. הטבעת הזו לא נאה כמו שאר הטבעות, שאבן-חן קבועה בכל אחת מהן, אלא נראית כמו חישוק זהב עם כתובת חרוטה (למטה). סאורון תיכנן לקבל את כל טבעות הכוח לידיו, להשחית אותן תחת כישוף הטבעת-האחת, למוסרן לכל גזעי הארץ התיכונה ובעזרת הכוח שטמון בטבעות להשתלט על כולם.
 
על טבעת זו נחרטה באותיות בני הליליתהאלפים, אך בלשון השחורה של מורדור (המדוברת בפי אורקים), הכתובת הבאה:
:'''"טבעת אחת למשול בכולן, טבעת אחת למצאן,'''
:'''טבעת אחת להשיב את כולן, באפלה לכבלן."'''{{הערה|בלשון השחורה:
אחרי נפילתו של סאורון בסוף העידן השני לקח [[איסילדור]] לעצמו את הטבעת, אף על פי ש[[אלרונד]] ו[[קירדן]] יעצו לו להשליך את הטבעת ל[[הר הגזירה]] ולהשמיד אותה. כעבור שנתיים יצא איסילדור עם רבים מאנשיו כדי למלוך בממלכת הצפון - [[ארנור]], ואת השלטון על [[גונדור]] (ממלכת הדרום) הוא נתן בידי אחיינו. כשאיסילדור עבר בדרכו בשדות הסיפנים שעל גדת נהר האנדוין התקיפו אתו ואת אנשיו אורקים, כל אנשיו של איסילדור נהרגו. איסילדור עצמו השתמש בטבעת כדי להפוך ל[[בלתי נראה]] וקפץ לנהר, אבל הטבעת בגדה בו, החליקה מעל אצבעו וחשפה אותו לחצי האורקים שהרגו אותו.
 
אחרי מות איסילדור טבעה הטבעת בנהר ונשארה שם שנים רבות, עד שמצא אותה דיאגול, בן לעדת דייגים-[[הוביט|הוביטים]] קטנה. דיאגול נרצח בידי חברו סמיאגול שרצה את הטבעת לעצמו, ונקרא לימים [[גולום]]. גולום נדד עם הטבעת עד למערה עמוקה בהרי האובךהערפל, שם שכן בסתר שנים רבות. כשהתחזק סאורון מחדש, נטשה הטבעת את גולום כדי לשוב לאדונהּ, אך היא נמצאה על ידי ההוביט [[בילבו באגינס]], שהשתמש בה כדי לחמוק מגולום ומהאורקים שרדפו אחריו ולחזור לחבריו - ה[[גמד (פנטסיה)|גמדים]] ו[[גנדלף]]. בילבו החזיק בטבעת 60 שנה שבסופם נתן את הטבעת, בעצת גנדלף שכבר התחיל לחשוד לגבי מקורה של הטבעת, לאחיינו [[פרודו בגינס|פרודו]]. שבע-עשרה שנים אחר כך, בישר גנדלף לפרודו שהוא גילה כי טבעתו היא הטבעת האחת. בעצת גנדלף יצא פרודו למסע שבסופו השמיד את הטבעת בהר הגזי‏רה.
 
==משיסת ארגיון==
8

עריכות