הבדלים בין גרסאות בדף "מבצע רגל עץ"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין שינוי בגודל ,  לפני 4 שנים
מ
תיקון קישור
מ (תיקון קישור)
מפקד המבנים התוקפים היה, סא"ל [[אבנר נווה]] שהיה אז מפקד "[[טייסת חוד החנית]]" שתרמה שישה משמונת מטוסי הבז שהשתתפו בתקיפה. שני המטוסים הנוספים הגיעו מ[[טייסת אבירי הזנב הכפול]] בפיקודו של מפקד הטייסת מיקי לב.
 
לאחר התדלוק האווירי הראשון ולאחר שנבדקו מערכות שמונת המטוסים שיועדו להשתתף בתקיפה ונמצאו כשירות, שבו שני מטוסי הגיבוי לישראל. בשעה 11 הגיעו מטוסי הקרב אל מעל החוף התוניסאי והצליחו לזהות את המטרות. התקיפה התבצעה בשני גלים תוך כדי התחשבות בכיוון הרוח ומניעת מיסוך מטרות הגל השני בעשן הפיצוצים של הגל הראשון. על פי דיווחי הטייסים הפגיעות היו מדויקות ולשכת ראש אש"ף ומשרדים שונים של אש"ף ושל ארגון פורשי [[א-צעיקהסאעקה]] נהרסו או נפגעו קשה. על פי פרסומי צה"ל, נהרגו בתקיפה 60-75 אנשי [[ארגוני טרור]] ו-70 נוספים נפצעו{{הערה|1=[[רונן ברגמן]], "'''מדינת ישראל תעשה הכל'''", הוצאת [[כנרת זמורה ביתן]], [[2009]], עמודים 94-96.}}. לטענת ממשלת תוניסיה ואש"ף, נהרגו בהפצצה גם מספר אזרחים.
 
כבר בעת הטיסה חזרה לכיוון ישראל, הודיע ה-[[BBC]] על התקיפה. למרות זאת, לא הוזנקו [[מטוס יירוט|מטוסי יירוט]] של [[חיל האוויר התוניסאי]], אלא רק לאחר שהמטוסים הישראלים התרחקו מהאזור.

תפריט ניווט