לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "סקסטוס פומפיוס"

נוספו 2 בתים ,  לפני 6 שנים
אין תקציר עריכה
מ (תמונה)
אחרי הרצח קורנליה חזרה לרומא אולם סקסטוס הצטרף למתנגדיו של קיסר ב[[אפריקה (פרובינקיה רומית)|אפריקה]], [[מרקוס פורקיוס קאטו אוטיקנסיס|מרקוס פורקיוס קאטו]] ואחיו הבכור [[גנאיוס פומפיוס]]. קיסר הביס את קאטו ב[[קרב תאפסוס]] בשנת [[46 לפנה"ס]] ואת האחים פומפיוס ב[[קרב מונדה]] בשנת [[45 לפנה"ס]]. גנאיוס פומפיוס הוצא להורג אולם סקסטוס הצליח להימלט ומצא מקלט ב[[סיציליה]].
 
כשקיסר נרצח ברומא ב[[אידו של מרץ]] [[44 לפנה"ס]] על ידי קבוצת קושרים בראשות [[גאיוס קסיוס לונגינוס]] ו[[מרקוס יוניוס ברוטוס]], הדבר הוביל לפריצתה של מלחמת אזרחים חדשה בין רוצחיו של קיסר לאנשי [[הטריאומווירט השני]], [[אוגוסטוס|אוקטביוסאוקטבינוס]], [[מרקוס אנטוניוס]] ו[[מרקוס אמיליוס לפידוס]]. ההתפתחויות האלו נתנו לסקסטוס הזדמנות לבנות את כוחו בסיציליה מכיוון שהטריאומווירט היו עסוקים בהבסתם של קאסיוס וברוטוס שהיוו איום גדול יותר מאשר סקסטוס.
 
בשעה שרוצחיו של קיסר הובסו ב[[קרב פיליפי]] סקסטוס כבר הפך את בסיסו שבסיציליה למרכז ימי חזק של ציו שממנו הוא ערך פשיטות ועסק בשוד ימי ובכך איים על אספקת המזון לרומא. כל ניסיונותיהם של הטריאמווירט למגרו נכשלו ולבסוף הם חתמו איתו חוזה שלום בעיר [[מיסנום]] בשנת [[39 לפנה"ס]]. הסיבה לחתימת חוזה השלום הייתה כוונתו של מרקוס אנטוניוס לצאת למלחמה כנגד [[האימפריה הפרתית]] ולשם כך הוא נזקק לגייס את כל הכוחות הצבאיים שאפשר היה להשיג.
142

עריכות