לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "פרס הפוטבול ליג"

אין תקציר עריכה
מ (קישורים פנימיים)
'''פרס הפוטבול ליג''' הוא שמה הכללי של תחרות [[כדורגל]] ב[[אנגליה]] המיועדת לקבוצות משתי הליגות הנמוכות של [[הפוטבול ליג]]. לעתים השתתפו גם הקבוצות המובילות מה[[פוטבול קונפרנס]]. שמה המקורי של התחרות היה '''גביע המועדונים העמיתים''', שם שחלף זמנו מכיוון שכיום לא קיימת עוד ההבחנה בין מועדונים עמיתים לבין חברים מלאים בפוטבול ליג. שמה הרשמי של התחרות משתנה מעת לעת בהתאם לספונסר התחרות, וכיום היא נקראת '''פרס צבעי ג'ונסטון''', החל מ-[[2006]].
 
שבעהשישה מועדונים חולקים את שיא הזכיות בתחרות עם שתי זכיות כל אחדאחת, אךובריסטול איןסיטי מועדוןהיא שזכההיחידה בתחרותשזכתה בו שלוש3 פעמים. [[קרלייל יונייטד]] הגיעו למספר הרב ביותר של משחקי גמר, כאשר זכו פעם אחת ב-[[1997]], אך הפסידו שלוש פעמים ב-[[1995]], [[2003]] ו-2006.
 
במתכונתו הנוכחית משוחק הטורניר בין קבוצות מ[[הליגה האנגלית הראשונה]] ו[[הליגה האנגלית השנייה]] (הרמות השלישית והרביעית ב[[כדורגל באנגליה|כדורגל האנגלי]], אחרי ה[[פרמייר ליג]] וה[[פוטבול ליג צ'מפיונשיפ]]). החל מעונת 2006-07 מתקיימת התחרות במבנה [[נוק-אאוט]] לפי ארבעה אזורים. משחק הגמר מתקיים בדרך כלל ב[[אצטדיון ומבלי]], אך בשנים [[2001]] - 2006 נערך ב[[אצטדיון המילניום]] ב[[קרדיף]], עקב השיפוץ בומבלי, וב-1984 התקיים הגמר בהאל עקב מצב דשא רעוע בומבלי.
 
==היסטוריה==
משתמש אלמוני