לדלג לתוכן

חביב כנען – הבדלי גרסאות

הוסרו 22 בתים ,  לפני 7 שנים
אין תקציר עריכה
({{תמונה להחלפה}})
אין תקציר עריכה
בנובמבר [[1944]] השתחרר משירותו במשטרה והצטרף לסגל מערכת עיתון "[[הארץ]]", שבו שימש ככתב לענייני משטרה ובתי המשפט. בשנת [[1948]], עם קום המדינה והקמת [[משטרת ישראל]], התגייס כנען לשורותיה ושימש כקצין העיתונות במטה הארצי. כעבור שנה השתחרר וחזר לעיתון "הארץ". במשך שש שנים היה סופרו הצבאי של העיתון. לאחר מכן שימש ככתב לענייני מפלגות, וכן ככתב לענייני תיירות ובריאות. כן הרבה לכתוב בעיתונו על פרשיות היסטוריות ועל ספרים חדשים. בשנת [[1978]] [[פרישה לגמלאות|פרש לגמלאות]].
 
בשנת [[1978]] הוענק לחביב כנען [[פרס סוקולוב]] לעיתונאות על מבצע עיתונאי שניהל להבאתו לדין של רוצח משפחתו בשואה, [[פיטר מנטן]] [http://en.wikipedia.org/wiki/Pieter_Menten]{{אנ|Pieter Menten}}, [[הולנד]]י שהתגורר בפולין ואף היה מיודד עם בני משפחתו של כנען לפני השואה. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה עזב מנטן את פולין וחזר אליה כעבור זמן כקצין [[אס אס]] ורצח מאות יהודים. כנען ניהל מרדף של 33 שנה אחרי מנטן, תוך עבודת נמלים באיסוף חומר ובבדיקה בארצות רבות, בעומדו איתן כנגד איומים. כנען פרסם מאמרים בישראל ובחו"ל אודות חקירתו בעניין מנטן, וגייס לעזרתו עיתונאים אירופיים לשם הבאתו של מנטן לדין. מאבקו של כנען הצליח, ובשנת [[1977]] הועמד מנטן לדין ב[[הולנד]] ונדון ל-15 שנות [[מאסר]]. על פרשת מאבקו של כנען להעמדתו של מנטן לדין פורסם ב[[ארצות הברית]] ספר פרי עטו של הסופר [[מלקולם מקפרסון]].
 
חביב כנען פרסם ספרים בנושא הטמפלרים בארץ ישראל והתגייסותם לצד [[המפלגה הנאצית|נאצים]], על מאורעות תרצ"ו-תרצ"ט, על מאבק העיתונות בצנזורה הבריטית, על [[תליית הסרג'נטים|תליית שני הסרג'נטים]] הבריטיים על ידי ה[[אצ"ל]] ועל פרשיות מתקופת סיום המנדט הבריטי.