לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "לבד על מאדים"

מ
←‏עלילת הספר: תואר מדויק
מ (בוט החלפות: ריאלי\1)
מ (←‏עלילת הספר: תואר מדויק)
כאשר וואטני אוסף את יבול תפוחי האדמה השני שגידל, חולשה בבד האיטום של אחד ממנעלי האוויר מתפרצת. עקב שינויי הלחצים, וואטני נורה למרחק ומשקף קסדתו מתנפץ. למרות דליפת האוויר, וואטני שורד ומתקן את הנזק שנגרם למגורים, אך שתילי התפודים מתו, ומותירים את הגיבור בסכנת רעב. נאס"א משקיעה מאמצים רבים בהכנת כלי לא מאויש שישלח אספקה ומזון לוואטני, אבל החללית מתפרקת בהמראה. סוכנות החלל הסינית מציעה עסקה לנאס"א בה הם יספקו את המאיצים הרקטיים, אך לא נותר מספיק זמן לפיתוח מערכת שתנחת ברכות על פני מאדים ולכן נאס"א נאלצת לשקול האם לפתח מערכת שתנחת בהתרסקות. בינתיים, אסטרודינמיקאי בשם ריץ' פרנל גילה מסלול [[מקלעת כבידתית]] שיחזיר את הצוות של הרמס כדי להציל את וואטני, וחללית האספקה הסינית תיפגש עם הרמס ותעביר אספקה לחללית.
 
מנהל נאס"א טוען שניווט לפי הרעיון של פרנל יכול לסכן את כל חברי הצוות, אבל מנהל משימתהטיסה של ארס 3 שולח בסודיות דואר אלקטרוני לספינה וחמשת אנשי הצוות מסכימים לתוכניתו. באותו הזמן, נאס"א מכינה לשיגור את גשושית האספקה (שתיפגש בדרך עם הרמס). וואטני ממשיך לשנות את הרובר, מכיוון שהמשימה החדשה דורשת ממנו להמריא ממאדים באמצעות רע"מ (רכב עזיבת מאדים) ולהיפגש עם הצוות על הרמס המקיפה את מאדים. הרע"מ נחת כ-18 חודשים לפני תחילת משימת ארס 4 כדי לייצר דלק מהמימן שבאטמוספירת מאדים.
 
בזמן שוואטני עובד על הרובר, הוא בטעות מקצר את המעגלים החשמליים של הפאת'פיינדר וכך אובדת לו דרך התקשורת עם כדור הארץ. רכב האספקה עוגן בהצלחה בהרמס. בזמן שוואטני מתכונן לעזוב למכתש שיאפרלי, נאס"א מגלה שסופת חול מתקרבת למסלולו של וואטני, שעתיד לנסוע ברובר שהתאימו לצורכי המשימה. הסכנה הטמונה בסופת החול היא שאבק וחול יכסו את הלוחות הסולריים, דבר שיוביל לכך שוואטני ייתקע, אך לנאס"א אין דרך להזהיר אותו מפני הסכנה. בזמן חציית [[ערביה טרה]], וואטני מבחין בסופה ומבצע הערכה לגבי כיוונה ועוצמתה. הערכותיו של וואטני מתבררות כנכונות, והוא עוקף את הסופה.