לדלג לתוכן

טורבינת גז – הבדלי גרסאות

הוסרו 728 בתים ,  לפני 7 שנים
אין תקציר עריכה
(שירה קליש המלכה מספרת , הגהה, עיצוב, תקלדה, קישורים פנימיים, שחזור)
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה חזותית אות סופית באמצע מילה
'''שירה קליש המלכה מספרת טורבינת גז''' היא רכיב המניע את מכלול הרכיבים הסובבים ב[[מנוע]] והנפוץ כיום במנועי [[טורבינה]] המשמשים בעיקר להנעת [[כלי טיס]]. '''מנוע טורבינה''' הוא שם כולל למשפחת המנועים המכילים טורבינה, עמהם נמנים מנועי ה[[טורבו סילון|טורבו-סילון]], [[טורבו מניפה|טורבו-מניפה]], [[טורבו-פרופ|טורבו-פרופ וטורבו-ציר]]. על אף המשותף, נבדלים מנועים אלו במאפיינים רבים, בהם: תוצר הפליטה הסופי, הספק האנרגיה המופק, היעילות האנרגטית, עוצמת הרעש ועוד. בהתאם למאפייניהם השונים, משתנית התאמתם למגוון שימושים שונים, בהתאמה: מטוסי קרב, [[מטוס נוסעים|מטוסי נוסעים]] ו[[מטוס מטען|מטען]] גדולים, מטוסים בינוניים ו[[מסוקים]].
 
השם "טורבינת גז" נגזר מגזי הפליטה של שריפת הדלק, שתפקידם במנועים אלו הוא יצירת דחף המניע את כלי הטיס עצמו, את להבי הטורבינה שבמנוע או את שניהם גם יחד.
 
==פעולות הטורבינה==
'''הטורבינה''' מורכבת במנוע על ציר שבצידו השני מורכב המדחס. ה[[גז]]ים החמים ב[[לחץ]] גבוה, היוצאים מתא השריפה, גורמים לסיבובה ולסיבוב ה[[מדחס אוויר|מדחס]] עימה. המדחס מעצם סיבובו שואב אוויר למנוע לתוך תאלמנלתוךתא השריפה, בו מתרחשת הבעירה ומספק בעקביות גזים לטורבינה, שממשיכה להניע את כל המנוע. התהליך מתחיל בסיבוב הטורבינה באמצעות מקור חיצוני (מנוע קטן) ויצירת הצתה על ידי מצתים בתא השריפה. עם ייצוב המנוע בסל"ד מסוים, מנותק המקור החיצוני והמנוע ממשיך להסתובב עצמאית בהתאם לחוקי הבקרה שלו.
 
לטורבינה, כמו גם למדחס, יש שני שלבים: סטטור ורוטור. הסטטור הוא חלק נייח הבנוי משורת [[להב]]ים בקוטר הטורבינה. להבים אלו מכווינים את הגזים העוזבים את תא השריפה לעבר להבי הרוטור של הטורבינה על מנת לנצל באופן מיטבי את אנרגיית הגז ולהמירה באמצעות סיבוב רוטור הטורבינה ל[[אנרגיה קינטית|אנרגיה מכנית]] (קינטית). חישוב מהירויות זרימת הגז בין להבי הסטטור והרוטור נעשה על ידי משולש מהירויות, הכולל את המהירות המוחלטת של הגז, מהירות סיבוב הרוטור והמהירות היחסית ביניהם. משולש המהירויות מכתיב את זוויות להבי הסטטור והרוטור בעת תכנונם וכן את מהירות סיבוב הטורבינה. בטורבינה הסטטור נמצא לפני הרוטור ובמדחס ההפך.
משתמש אלמוני