לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "בית דרור"

נוספו 12 בתים ,  לפני 5 שנים
אין תקציר עריכה
==פעילות==
המטרות והיעדים של המרכז הוא לתת מענה מיידי לאלו הנמצאים בדרגת סיכון גבוהה או משבר על רקע האוריינטציה המינית או המגדרית, ולהביא לעצירת פוטנציאל ההדרדרות, מטרות נוספות של בית דרור הן הפחתת התנהגויות אנטי-חברתיות אצל בני הנוער, הפעלת תוכנית לגישור עם המשפחה, השמה במסגרות חינוכיות או מקצועיות במהירות המרבית, הענקת תמיכה נפשית וחזרה לתפקוד נורמטיבי.
עבור בני נוער המתקרבים לגיל 18 קיימת תוכנית יציאה לעצמאות בה מקבלים ליווי ומיומנות במציאת מקום עבודה, מגורים ועזרה בכל תחומי החיים באופן [[אקסטרני]]. בבית דרור תוכנית מיוחדת עבור נוער הנקלע לזנותל[[זנות]], ותוכנית שלבים לבירור או תחילה של תהליך לשינוי מגדרי, במסגרת תוכנית זו ניתן לשהות בבית עד שנה.
בבית דרור מושם דגש על תהליך גישור בין הנערים/ות לבין הוריהם ונעשה מאמץ מיוחד למציאת דרכים שיאפשרו לבני הנוער לשוב למסגרת המשפחתית, במידה ואין אפשרות לנער/ה לחזור לביתם, מסייע צוות ההוסטל באיתור מסגרות המשך המתאימות לצרכיהם הייחודיים, לגילם ולרצונותיהם.
אנשי הצוות הם בעלי מקצוע מגוונים ומתנדבים מכלל האוכלוסייה, אשר חונכים מטפלים ומסייעיים לדיירי הבית{{הערה|שם=פרופילים של אנשים הצוות מאתר בית דרור|http://bethdror.org/team}}, כמו כן הבית מלווה על ידי צוות חוקרים מ[[אוניברסיטת תל אביב]] אשר חוקרים את התפתחות התפקוד של הדיירים בתוך הבית.
==דרכי הפניה==
פנייה עצמית למרכז החירום על סמך מידע שקיבלו ברחוב עצמו, מחברים או דרך דפי מידע ופרסום.
הפניה על ידי השירותים המטפלים במתבגרים (השרות לנערה במצוקה במחלקות הרווחה, מחלקות לקידום נוער, עו"ס לחוק הנוער, שירות מבחן לנוער וכו'), שירותי חירום (משטרה תחנות מגן דוד אדום וכו'), קווי חירום (ער"ן, יש עם מי לדבר וכו') וכן ניידות על"ם והעמותות בקהילת הלהטה[[להט]] ([[ארגון נוער גאה]] ,[[חברותא - הומואים דתיים]] ,[[כמוך - הומואים דתיים אורתודוקסים]]).
 
==מן התקשורת==
71

עריכות