לדלג לתוכן

אלתור – הבדלי גרסאות

הוסרו 258 בתים ,  לפני 6 שנים
[[קובץ:Ligue d'improvisation montréalaise (LIM) 20110213-05.jpg|ממוזער|אלתור בתיאטרון |233x233px]]
ב[[ישראל]] קיימות מספר קהילות מאלתרים בתחומי התיאטרון. הסגנונות הנפוצים בישראל הם:
* [http://improv.co.il/?p=382 מערכוני אימפרו] - (ידוע גם בשם שורט אימפרוב) מופע בידור מאולתר, אינטליגנטי,בשיתוף מצחיק,קהל ומהיר,ובהשתתפותו. המאולתרהשחקנים כולומקבלים אלמהקהל מולנתונים עיניילסצנות הצופיםודמויות ובהשתתפותם.ויוצרים מערכונים קצריםושירים ומצחיקים, המקבלים נתונים משתנים מהקהלמאולתרים. המופע מבוסס על יכולות האלתור של המשתתפים בו, שחקנים מהשורה הראשונה, שמפעילים גם את הצופים. המופע כולל משחקי אלתורים והמחזת סצנות משעשעות – בשיתוף עם הקהל. זמן יצירת המערכונים הוא קצר, מהיר והשחקנים צריכים לספק תוצרים מהירים, בדרך כלל קומיים. בישראל לצדקיימים השחקנים הקבועים,מספר אפשרמופעים למצואבפורמט אמניםזה מהשורהובחלקם הראשונהמשתתפים כמו&nbsp;<strong>[[דביר בנדק|דביר בנדק,]] אבי גרייניק, דרור קרן, ריקיעידן בליךאלתרמן, עידןערן אלתרמןאיווניר, ריקי בליך, משה פרסטר&nbsp;</strong>ועוד.
* [[תיאטרון פלייבק]] - תיאטרון חוויתי אישי, ובו אחד הצופים משתף את הקהל בסיפור אישי מחייו, והשחקנים משקפים לו את הסיפור שסיפר.
* [http://www.improvtheater.co.il/%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%90%D7%9C%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D מחזה אימפרוב] - (ידוע גם בשם לונג פורם אימפרוב) תיאטרון שבו המחזה כולו מאולתר במקום על סמך נתונים המתקבלים מהקהל. בישראל סוג תיאטרון זה הוא הומוריסטי בדרך כלל.
20

עריכות