הבדלים בין גרסאות בדף "קליפורד הולידיי"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בשנים [[1929]]-[[1931]] תכנן, יחד עם האדריכל היהודי יליד [[גרמניה]] [[ריכרד קאופמן]], את פיתוח שטח הקרקע המיובשת בסמוך ל[[נמל חיפה]] ולאחר מכן הנחה את הקווים האדריכליים להמשך הפיתוח. בנוסף היה שותף בשנות ה-30 לתכנונו של [[המרכז המסחרי החדש בחיפה]], וכן עסק, בשנים [[1933]]-[[1935]], בהכנת תוכנית אזורית לפיתוח [[מפרץ חיפה]] יחד עם עמיתו ומורו לשעבר מאוניברסיטת ליברפול, סר פטריק אברקרומבי. הוא פתח משרד בחיפה ב-[[1934]] ובו העסיק אדריכל נוסף בוגר אוניברסיטת ליברפול, פירס האברד. יחד עם אד רוזנהק תכנן עבור [[חברת החשמל]] את מבנה [[תחנת הכוח חיפה]] (חיפה א'), שנפתחה ב-[[1935]] ושתכנונה הסופי הכתיב את תכנון [[תחנת הכח רדינג]] ב[[תל אביב]]. [[בנק ברקליס]], שהולידיי כבר תכנן עבורו משרדים מרשימים בירושלים (בחזית הדרומית של בניין עיריית ירושלים), מינה אותו לתכנן גם את מבני סניפיו בתל אביב ובחיפה. הולידיי גם הכין תוכניות פיתוח עירוני והרחבה לערים [[לוד]], [[טבריה]], [[יפו]] ו[[נתניה]].
 
לאחר סיום תקופת שרותו בארץ ישראל ב-[[1935]] שב הולידיי עם משפחתו לאנגליה. הוא התמודד על קבלת תפקידו של מורו לשעבר, שםפטריק אברקרומבי, כראש המחלקה לתכנון עירוני באוניברסיטת ליברפול, אך חרף המלצתו החמה של אברקרומבי לא זכה במינוי {{הערה|[https://books.google.co.il/books?id=c-aQAgAAQBAJ&pg=PA61&dq=clifford+holliday&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiX5_3885nKAhUmjnIKHX_SDBo4FBDoAQgfMAE#v=onepage&q=clifford%20holliday&f=false Holford: A Study in Architecture, Planning and Civic Design]}}. הוא פתח משרד לתכנון עירוני ב[[לונדון]] והתגורר ב[[ריצ'מונד שעל התמזה]], בפאתי לונדון. ב-[[1939]] יצא עם משפחתו ל[[ציילון]], שם קיבל מינוי להכין תוכנית-עיר לבירה הקולוניאלית [[קולומבו]]. שהות המשפחה שם, שמלכתחילה נועדה לחצי שנה, התארכה עקב פרוץ [[מלחמת העולם השנייה]], והולידיי לקח על עצמו פרויקטים נוספים באי - הידוע ביותר הוא עבודתו המשותפת עם פטריק אברקרומבי על תכנון קמפוס אוניברסיטת ציילון בסמוך לעיר ההיסטורית [[קאנדי]]. ב-[[1941]] עברה המשפחה ל[[קייפטאון]], [[דרום אפריקה]], ולאחר שנה חזרה לציילון.
 
ב-[[1944]] עבר הולידיי עם משפחתו למושבה הבריטית [[גיברלטר]], שם קיבל פרויקט תכנון, ורק ב-[[1947]] שב לאנגליה. הוא מונה לאדריכל הראשי של העיר [[סטיבנג']], תפקיד אותו מילא בין 1947 ל-1952. בתפקידו האחרון היה מרצה לתכנון עירוני ב[[אוניברסיטת מנצ'סטר]]. הוא נפטר ב[[מנצ'סטר]] ב-[[1960]], בגיל 63.

תפריט ניווט