לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "מרסל מחלוף"

נוספו 61 בתים ,  לפני 4 שנים
אין תקציר עריכה
{{טיוטה פרטית}}
'''מרסל מחלוף''' היא מדענית מהנדסת ביו-טכנולוגית, המפתחת אמצעים לטיפול בסרטן ולהנדסת רקמות. מרסל חוקרת בטכניון בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון.
==קורות חיים==
===ילדותה===
מרסל נולדה ב-24 למאי 1963 ועלתה ארצה בשנת 1963 יחד עם אמא וסבתה. הם התאקלמו באשדוד, שם גדלה והתחנכה בבית ספר יסודי "אחדות". לאחר מכן עברה לחטיבת "מקיף א'" שם נשארה גם בתיכון. מרסל התגייסה לצה"ל ולאחר הכשרה של כשנה בבית הספר הטכני של חייל האוויר, שירתה כטכנאית קשר וכנווטת מטוסים.
===לימודיה===
 
לאחר תום השירות הצבאי של מרסל, בשנת 1984 החלה ללמוד לתואר ראשון במחלקה למדעי החיים, ב"אוניברסיטה העברית" בירושלים ובשנת 1987 סיימה את לימודיה. לאחר מכן, עברה לארד, שם החלה ללמוד בשנת 1987 לתארה השני במחלקה להנדסה ביו-רפואית והנדסה כימית, אוניברסיטת בן-גוריון. בשנת 1990 סיימה את הלימודי התואר. לאחר התואר, החלה עם לימודי תואר נוסף, תואר שלישי, במחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, באר שבע. בסיום הלימודים, בשנת 1997, קיבלה את אות הדוקטורט ונסעה מרסל ללימודי הבתר דוקטורט בביה''ס לרפואה באוניברסיטת הרווארד בבוסטון, מסצ'וסטס, ארה''ב למשך 4 שנים. מחלוף סיימה את ליממודיה ויקבלה את תואר הפוסטדוקטורת. ב-2001 התקבלה לטכניון לפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון.
מאז ועד היום אני מתרכזת ב- שלושה תחומי מחקר: