לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "שומרת אחותי"

נוספו 56 בתים ,  לפני 5 שנים
←‏עלילה: תיקנתי את העלילה, שרה עזבה את עבודתה עוד לפני שקייט נולדה, כדי להיות עקרת בית
מ (לא שגיאה)
(←‏עלילה: תיקנתי את העלילה, שרה עזבה את עבודתה עוד לפני שקייט נולדה, כדי להיות עקרת בית)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
הספר מספר את סיפורה של אנה פיצג'רלד, נערה מתבגרת בת 13, אחות לקייט וג'סי, שהוריה הביאו אותה לעולם באמצעות [[הפריה מלאכותית]] כדי שתהיה תורמת אידאלית לאחותה קייט, החולה ב[[לוקמיה]]. מאז שנולדה, אנה עוברת הליכים רפואיים לטובת קייט: לקיחת [[דם טבורי]] מ[[חבל הטבור]] מיד לאחר הלידה, ובהמשך חייהן תרומת [[מח עצם]] ועירויי דם באופן תכוף. יום אחד, מערכות גופה של קייט קורסות, והיא זקוקה ל[[השתלת כליה]] מגופה של אנה. אנה מתנגדת ופונה לעורך הדין אלכסנדר קמבל, בכוונה לתבוע את הוריה כדי לקבל את הזכות לעשות בגופה כרצונה.
 
התביעה גוררת את כל המשפחה לעימותים וחשבון נפש, והספר מדבר על חייהם. ג'סי, ממשיך להסתבך בצרות שביניהן גנבה, עישון, סמים ואלכוהול. האם שרה, עזבהשעזבה את עבודתה כעורכת דין ומקדישהכדי להיות עקרת בית כשג'סי נולד, מקדישה את כל זמנה לטיפול בבתה החולה; והאב בריאן, כבאי שנשאר קרוע בין ילדיו. בנוסף לכך, מסופר על היחסים בין קמבל לג'וליה רומנו, האפוטרופוסיטת לתביעה.
 
אם המשפחה, שרה, מנסה בהתחלה להפעיל לחץ על אנה כדי שתבטל את התביעה, אך מאוחר יותר מייצגת את עצמה. המשפט מסתיים בכך שאנה זוכה ומוענקות לה הזכויות הבלעדיות על גופה. לבסוף, אנה וקמבל נקלעים לתאונה. קמבל מצליח להישאר בחיים, אך אנה במצב של מוות מוחי. הכליה נתרמת לקייט והספר מסתיים בכך שקייט מספר מה קרה כמה שנים לאחר מכן. ג'וליה וקמבל התחתנו, קייט מלמדת ילדים לרקוד, ג'סי נהיה שוטר ומקבל צל"ש על חלקו במבצע מעצר של סוחרי סמים, בריאן מתמכר לאלכוהול ונגמל.
משתמש אלמוני