הבדלים בין גרסאות בדף "גולד קוסט"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 20 בתים ,  לפני 3 שנים
מ
קישורים פנימיים
מ (ניקיון פייפ ראשון בתבניות#)
מ (קישורים פנימיים)
מקור שמה של העיר שנוי במחלוקת. השם '''גולד קואוסט''' ("חוף הזהב") ניתן לה כנראה על ידי יזמי נדל"ן אחרי [[מלחמת העולם השנייה]]. ההתיישבות האירופאית הראשונה בדרום-מזרח קווינסלנד הייתה [[מושבת עונשין|מושבת העונשין]] ברדקליף (Redcliffe). האזור בו שוכנת היום גולד קואוסט נותר בלתי מיושב עד ל-[[1823]]. באמצע המאה ה-19 משך פנים הארץ אתהמתיישבים. ב-[[1875]] הוקמה סאות'פורט (Southport; כיום אחד מ[[פרבר]]י גולד קואוסט) וזכתה במוניטין של אתר נופש מבודד ששימש את אנשי המעמד הגבוה של בריזביין.
 
גולד קואוסט התפתחה באופן משמעותי לאחר הקמתו של אתר הנופש [[סרפרז פרדייז]] בסוף שנות העשרים של המאה ה-20. האזור שגשג ב[[שנות השמונים]] וכיום העיר היא יעד תיירותי מוביל בזכות האקלים ה[[סובטרופי]] שלה, חופי [[גלישת גלים|גלישת הגלים]] שבה, מערכת התעלות הבנויה בה, קו הרקיע הגבוה שלה, [[פארק שעשועים|פארקי השעשועים]] הפועלים בה, חיי הלילה שלה והעורף שלה המתאפיין ב[[יער גשם|יערות גשם]]. גולד קואוסט אמורה לארח את [[משחקי חבר העמים הבריטי]] ב-[[2018]].
 
גולד קואוסט אמורה לארח את [[משחקי חבר העמים 2018|משחקי חבר העמים ב-2018]].
 
==היסטוריה==
ההיסטוריה של גולד קואוסט מתחילה בהתיישבותם של ה[[אבוריג'ינים]] לפני כ-23,000 שנים. באזור ישבו כמה שבטים שהתפרנסו מ[[ציד]], מ[[דיג]] ומלקט. עם הגעתם של המתיישבים האירופאים השתלבו האבוריג'ינים במרקם הכלכלי של האזור כשהם עובדים בענפי ה[[חקלאות]], הדיג, שליית ה[[צדפים]], ה[[יערנות]], וגידול ה[[סוכר]]. חלק מהאבוריג'ינים הועסקו בעבודות משק בית באחוזותיהם של המתיישבים העשירים.

תפריט ניווט