לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "SIS"

נוספו 15 בתים ,  לפני 5 שנים
מ
== היסטוריה כללית של ארגון ה-SIS ==
 
המודיעין של השירות החשאי (SIS) אחראי לספק לממשלת [[בריטניה]] מגעים עם מודיעין זר ממדינות אחרות,. לעתיםבתקשורת קרובותההמונים העממית נקרא הארגון בתקשורתלעתים ההמונים העממיתקרובות בשם MI6. קיומו של MI6 לא הוכר רשמית בציבור עד [[1994]],. בסוף [[2010]], ראש ה-SIS מסר את כתובת הארגון בפעם הראשונה לציבור, ביום השנה ה-101 להיסטוריתלהיסטוריית הארגון.
 
ארגון ה-SIS נקרא בפי מסגרת השירות האזרחי בשם Box 850, ולאחר מכן נקרא בעקבות מספר תיבת הדואר הישנה שלו MI6. משרדי הארגון הראשיים שוכנים מאז [[1995]] על הגדה הדרומית של [[נהר התמזה]] ב[[לונדון]], SIS הוא "הקו הקדמי הסודי" של הביטחון הלאומי ב[[בריטניה]], SIS נגזר מהלשכתמלשכת השירות החשאי אשר נוסדה בשנת [[1909]]. מנהלו הראשון של הארגון היה קפטן סר ג'ורג' סמית מנספילד סמית-קמינג (Captain Sir George Mansfield Smith-Cumming), אשר בדרך כלל היה נוהג לחתום את שמו במכתבים עם האות C הראשונית של שמו בדיו ירוקה .
 
===מלחמת העולם הראשונה===
[[קובץ:MI6 Building, Albert Embankment - geograph.org.uk - 177502.jpg|שמאל|ממוזער|250px|בניין ה-SIS מפקדת ה-MI6]]
ביצועי השירות במהלך [[מלחמת העולם הראשונה]] היו מעורבים,: כיוון שלא היה מסוגל להקים רשת ריגול בגרמניה עצמה, רוב תוצאות הריגול באו מהמודיעין הצבאי והמסחרי ובאמצעות רשתות ריגול בארצות נייטרליות, השטחים הכבושים, ורוסיה.
 
לאחר המלחמה משאבי הארגון צומצמו באופן משמעותי, אך במהלך [[1920]] ה-SIS ניהל מערכת יחסים קרובה ומבצעית בשירות הדיפלומטי. הוויכוח על המבנה העתידי של המודיעין הבריטי המשיך באריכות גם לאחר סיום המלחמה, אך ראש הארגון הצליח להחזיר את השירות לשליטת משרד החוץ. בשלב זה הארגון היה כבר ידוע בווייטהול, כמודיעין בשירות החוץ.