לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "גט על תנאי"

נוספו 1,503 בתים ,  לפני 4 שנים
אין תקציר עריכה
(הרחבה - פירוט מקורות לגבי מקור הנוהג, קישורים פנימיים, עיצוב)
===יישום הנוהג כיום:===
 
ב[[ישראל]] הועלתה הצעה לפיה כל חייל קרבי נשוי יפקיד בידי הרבנות גט על תנאי, והרבנות תפעיל גט זה אך ורק אם החייל הפך לנעדר והותיר את אשתו עגונה. הצעה זו נדחתה, בין השאר עקב החשש מהשפעתה השלילית על מורל החיילים.
הצעה זו נדחתה ע"י [[הרב שלמה גורן]] הן בשל חששות הלכתיים ל"[[גט מעושה]]" אך בעיקר עקב החשש מהשפעתה השלילית על מורל החיילים{{הערה|שם, בנספח: "גיטי מלחמה בין הרב הרצוג לרב גורן"
מאת ד"ר עמיחי רדזינר (תשס"ז)}}.
כפי שנימק [[הרב גורן]]: "בהתחשב עם כל הקשיים ההלכתיים והמעשיים הכרוכים בהיתר זה, ונוכח התנגדות המפקדים לעצם הפניה לחייל לפני צאתו לקרב על מנת להחתימו על טופס המזכיר לו באופן מוחשי ביותר את מאורעות המלחמה, ואשר עלול להביא לידי הרס המשפחה, הגורם לירידת המורל של החיילים, הגענו למסקנה שאין פתרון זה הולם תנאי הלחימה והחיים שלנו כיום" {{הערה|הרב שלמה גורן, שו"ת משיב מלחמה, עמ' יד}} .
 
ההצעה לאפשר ב[[צה"ל]] החתמת חיילים נשואים על "הרשאות גט" בטרם יציאה למבצעים ממשיכה לעלות בשיח ההלכתי גם לאחר פסיקה היסטורית זו.
דוגמה לכך ניתן לראותו בתמיכתו של [[הרב יעקב אריאל]] בהחלת אופציה זו במלחמות ישראל כיום{{הערה|קובי נחשוני "בעקבות עסקת השבויים: "לתת גט על תנאי לפני גיוס"" '''Ynet – יהדות'''
 
5.8.2008 www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3578038,00.html
}}.
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים}}
משתמש אלמוני