לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "בעז גאון"

נוספו 840 בתים ,  לפני 4 שנים
עדכון
(עדכון)
לאחר שובו מארצות הברית החל בפעילותו כמחזאי. בתחילה כתב מספר מחזות שהועלו בקריאה מבוימת וכן מחזה ל[[פסטיבל עכו]] בשם "חזרה גנרלית", שזכה בפרס "המחזה הטוב ביותר". מאז החל בכתיבת מחזות לתיאטרון הרפרטוארי.
 
בשנת 2006 העלה את המחזה "בואנוס איירס", המספר על תפקודו של שגריר ישראל ב[[ארגנטינה]] בתקופה שלאחר המהפכה הצבאית שהעלתה לשלטון את דיקטטורת ה"חונטה" בסוף [[שנות ה-70]]. המחזה הועלה מחדש בשם "[[ארגנטינה (מחזה)]]" בשנת 2011 ב[[תיאטרון חיפה]]. בשנת 2008 עורר סערה כשהעלה את המחזה "[[השיבה לחיפה]]", על פי נובלה מאת [[ע'סאן כנפאני]], בבימוי [[סיני פתר]]. בשנת 2009 העלה את המחזה "ברנז'ה" המשלב את שני העולמות שבהם הוא עוסק - מחזאות ועיתונאות. בשנת 2011 העלה את המחזה [http://www.b7t.co.il/events/view/67 "בוגד"] בתיאטרון באר שבע, עיבוד ל"אויב העם" מאת הנריק איבסן. "בוגד" זכה לעיבוד אמריקני בתיאטרון TheaterJ שבוושינגטון, ב 2012, תחת השם [http://www.washingtonian.com/2013/01/16/theater-review-boged-traitor-an-enemy-of-the-people-at-theater-j/ Traitor].
 
גאון פרסם כמה ספרים. בשנת 2008 פרסם את רשמיו ותובנותיו מתקופת שהותו בארצות הברית בספר "המקום שבו נגמרת אמריקה". ב-2009 פרסם (יחד עם אשתו אפרת מיכאלי) את ה[[אנתולוגיה]] "פשוט זה לא", שבה כונסו מאמריהם של תשעה עשר כותבים ישראלים בנושא "[[משפחה]]". בין הכותבים, מלבד גאון ומיכאלי, גם [[ארנה קזין]], [[רוני סומק]], [[דן תורן]], [[איאד ברגותי]] ו[[יוסי שריד]]. בשנת 2014 זכה גאון במלגת פולברייט כדי להשתתף ב [http://iwp.uiowa.edu/ International Writers Program] שבאוניברסיטת איווה שבארה"ב.
 
באוגוסט 2010 חתם גאון יחד עם עוד עשרות אמנים ושחקנים על עצומה שבה הודיעו על החרמת היכל התרבות ב[[אריאל]] ועל סירובם להופיע מעבר ל[[הקו הירוק|קו הירוק]].
 
גאון הוא יו"ר "מרכז גאון" לתרבות ה[[לדינו]], שהוקם באוניברסיטת בן-גוריון על שם סבו [[משה דוד גאון]]. מאז 2015 גאון הוא המנכ"ל ואחד המייסדים של חברת [[wisdo.com]], שמנגישה מידע מבוסס ניסיון לאנשים שמתמודדים עם מצבים משני חיים.
 
לבעז גאון ולאפרת מיכאלי בן ובת – יונתן ושירה. אחיו הוא הפרסומאי [[משה גאון]].
* '''השיבה לחיפה''' – [[התיאטרון הקאמרי|תיאטרון הקאמרי]] (2008)
* '''ברנז'ה''' - [[בית ליסין]] (2009)
* '''שמש שוקעת'''בוגד - תיאטרון חיפהבאר שבע (2011), ת'יאטר ג'יי (2012)
 
== קישורים חיצוניים ==
3

עריכות