לדלג לתוכן

דורון סבג – הבדלי גרסאות

נוספו 26 בתים ,  לפני 5 שנים
לקראת סוף 2003 סבג התפטר מתפקידו כיו"ר המועצה לתרבות ואמנות. עם זאת, הוא עדיין משמש בתפקידים ציבוריים הקשורים לעולם האמנות הישראלי, משתתף בוועדות פרסים לאמנים ומשקיע באמנות ישראלית צעירה. בין היתר הוא חבר בוועדת תערוכות ורכישות של מוזיאון תל אביב לאומנות ו[[מוזיאון ישראל]], כיהן כיו"ר ועדת השיפוט לפרס [[שר המדע, התרבות והספורט]] ליוצרים בתחומי האמנות הפלסטית לשנת 2006, ועוד.
 
בשנת 2006 התקיימה בגלריה "[[מנשר לאמנות|מנשר]]" התערוכה הביקורתית "דורון", שנקראה על שם דורון סבג, ונועדה לבחון את הקשר בין אמנות לבין ניצול עובדים בישראל.
 
בשנת 2008 התקיימה במוזיאון תל אביב תערוכה בשם "התרוקנות", שהתגבשה מתוך אוסף האמנות של דורון סבג לאחר כ-15 שנות אספנות, ונועדה לבחון את המשמעות רבת-הפנים של מושג ההתרוקנות באמנות ובתרבות. התערוכה הציגה עבודות מגוונות מבחינת המדיום ומבחינה תימטית, אך כולן הוגדרו על ידי [[ריק|רִיק]] או העדר. בתערוכה הוצגו כ-80 עבודות של אמנים ישראלים ובינלאומיים, מהבולטים באמנות העכשווית, ביניהם: [[דמיאן הירסט]], ג'ייק ודינוס צ'פמן, גילברט וג'ורג', מיכל רובנר, [[סיגלית לנדאו]], מונה חאטום, [[סינדי שרמן]], וולפגנג טילמנס, פול מקרתי, דגנית ברסט ועוד.