לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ישראל עולה כיתה"

הוסרו 794 בתים ,  לפני 4 שנים
←‏עיקרי התכנית: דרישות לבגרות - מחיקה - לא מדובר בחידוש של הרפורמה, למעט שני הסעיפים האחרונים שאחד מהם הוא כפילות לפרק הבא והאחר אינו משמעותי
(עריכה)
(←‏עיקרי התכנית: דרישות לבגרות - מחיקה - לא מדובר בחידוש של הרפורמה, למעט שני הסעיפים האחרונים שאחד מהם הוא כפילות לפרק הבא והאחר אינו משמעותי)
טרם הרפורמה, התבססו ציוני הבגרות של תלמידים כמעט בכל המקצועות על בחינות פנימיות וחיצוניות בכתב, כאשר משקלן של כלל הבחינות הפנימיות בציון היה לשווה למשקלן של כלל הבחינות החיצוניות. כמו כן, בחלק מהמקצועות התבסס חלק מן הציון (לרוב 20%) על הערכה חלופית כגון בחינה מעשית, בחינה בעל פה או עבודת חקר, שנבדקו בד"כ הן ע"י מורי בית הספר והן ע"י משרד החינוך. במגרת הרפורמה הוחלט לצמצם את מספר הבחינות שאליהן ייגש כל תלמיד ולהפחית את משקלן בציון של בחינות חיצוניות בכתב: בכל מקצוע, יבחנו התלמידים בבחינות בכתב (חיצוניות ופנימיות) רק על 70% מהחומר הנלמד,  ואילו בקיאות התלמידים בשאר החומר תיבדק בהערכה חלופית שלה יינתן ציון פנימי בלבד. כון הוחלט לגוון את השיטות האפשריות להערכה חלופית ולכלול בהן, בין היתר, עבודות חקר, פרויקטים, תלקיט, תיקי עבודות, בחינות מתוקשבות ובחינות שטח. בנוסף, תלמידים יורשו לגשת לבחינות הבגרות החיצוניות אך ורק במועדי בקיץ י"א, חורף י"ב וקיץ י"ב.
 
'''====מעורבות חברתית וקהילתית במהלך שנות התיכון'''====
'''התנאים לקבלת תעודת בגרות'''
*חובת לימודי [[מדע|מדעים]].
*למידה והיבחנות במקצועות החובה.
*צבירה של 21 יחידות לימוד.
*למידה והיבחנות במקצוע בחירה או לכל היותר בשני מקצועות ברמה המוגברת.
*חובה ללמוד שני מקצועות מתחום ההשכלה הכללית - אמנויות, חברה ורוח, שפות.
* כלל תלמידי מערכת החינוך מחויבים למעורבות חברתית קהילתית במשך שלוש שנים כחלק מזכאות לתעודת הבגרות.
*משרד החינוך ינפיק את התעודה כולה. בתי הספר ישגרו את כל הציונים הבית ספריים החל מכיתה י'.
'''מעורבות חברתית וקהילתית במהלך שנות התיכון'''
 
התלמידים מחויבים במסגרת הרפורמה להשתתף במשך שלוש שנים במסגרת ה[[פרויקט מחויבות אישית|מחויבות האישית]] כתנאי הכרחי לקבלת תעודת בגרות (מה שמכונה "מעורבות חברתית"), לפי הפירוט הבא: