לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "רודולף השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה"

אין תקציר עריכה
'''רודולף השני''' לבית [[הבסבורג]] ([[18 ביולי]] [[1552]] - [[20 בינואר]] [[1612]]) היה קיסר [[האימפריה הרומית הקדושה]], מלך [[בוהמיה]] ומלך [[הונגריה]].
 
==ביוגרפיה==
רודולף היה בנם הבכור של [[מקסימיליאן השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה]] ואשתו, מריה בת [[קרל החמישי, קיסר האימפריה הרומית הקדושה|קרל החמישי]]. בעלותו לשלטון, עם מות אביו בשנת 1576, ביטל רודולף את המדיניות הסובלנית בה נקט אביו כלפי ה[[נצרות פרוטסטנטית|פרוטסטנטיות]] באדמות ההבסבורגיות, ואף סייע באופן פעיל ל[[קונטרה-רפורמציה]] ה[[נצרות קתולית|קתולית]]. יחד עם זאת, ניהל אורח חיים חילוני, ולא דבק באמונתו הדתית.
 
 
מקובל להניח כי רודולף השני נמנה עם הצבעוניים שבמלכי אירופה לאורך ההיסטוריה, ובתקופה זו בפרט. הקיסר נהג לאסוף [[גמדות|גמדים]], ובצבאו שירת גדוד [[ענק]]ים מיוחד. הוא הקיף עצמו ב[[אסטרולוגיה|אסטרולוגים]], והתעניין בעיקר במשחקים, באמנויות השונות ובמוזיקה. בדומה לאצילים רבים בני התקופה, הוא הוקסם ממסתורי המיסטיקה, הכישוף והמדע בן זמנו. הוא שימש כפטרונו של ה[[מתמטיקאי]] וה[[אסטרונום]] [[יוהנס קפלר]], כפטרונם של פסלים וציירים רבים כדוגמת [[ג'וזפה ארצ'ימבולדו]] ו[[ברתולומאיוס שפרנגר]], ואף מימן פרסומם של כתבים העוסקים ב[[אלכימיה]].
 
ב-[[20 בינואר]] 1612]] מת רודולף ב[[פראג]], ואחיו [[מתיאס, קיסר האימפריה הרומית הקדושה]] עלה לשלטון במקומו.
 
==אילן יוחסין==