לדלג לתוכן

קניון רמת אביב – הבדלי גרסאות

מ
הסרת תו כיווניות
מ (הסרת תו כיווניות)
'''קניון רמת אביב''' הוא [[מרכז מסחרי]] הממוקם ב[[תל אביב]], ברחוב איינשטיין 40 בשכונת [[רמת אביב]], ומכאן שמו.
 
הקניון נפתח ב-[[1997]] על ידי קבוצת [[אפריקה ישראל]] וחברת הביטוח [[מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים|מגדל]] שהייתה אז בבעלותה. יש בו כ-17,800 [[מטר רבוע]] שטחים מסחריים, וכ-120 חנויות בשתי קומות מסחר. מעליו הוקם בשנת [[2000]] [[מגדל משרדים]] המתנשא לגובה של 58 [[מטר]] ובו 15 קומות בשטח 9,600 מ"ר. במגדל שוכנות, בין היתר, [[שגרירות|שגרירויות]] [[נורווגיה]], [[פינלנד]] ו[[קרואטיה]] ב[[ישראל]], ומרפאות מומחים רבות. סך השטח הבנוי של המגדל והקניון הוא כ-27,500 מ"ר‏‏ר{{הערה|1=‏ללאללא החניון‏החניון}}. ב-2008 הסתכמו הכנסות הקניון מהשטח המסחרי בכ-96 מיליוני שקלים, ומהשכרת המשרדים והפעלת החניון בכ-26 מיליוני שקלים.
 
הקמת הקניון לוותה בהתנגדות ומחאה מצד תושבי רמת אביב והגיעה אף לערכאות משפטיות.
 
בקניון פועלות בעיקר [[חנות|חנויות]] [[אופנה]] רבות של [[מותג]]ים ובתי אופנה בינלאומיים וישראליים ידועים ויוקרתיים. מדי יום מבקרים בו עשרות אלפי אנשים והוא נחשב לאחד הקניונים המצליחים במדינה אם לא למוצלח שבהם‏‏שבהם{{הערה|1=‏משהמשה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני ישראל, מקבוצת [[בריטיש ישראל]], שהתעניינה אף היא בקניון, אמר כי: "הם קנו את הקניון הכי טוב בישראל. אנחנו לא ראינו אפשרות להעלות את התשואה של הקניון באופן משמעותי, ולכן העדפנו לא לרכוש אותו". מקור - [[דה מרקר]]. 7.4.2009}}. בשנת [[2008]] סגרה הנהלת הקניון את מתחם [[קולנוע לב]], ובמקומו פתחה מספר חנויות, בהן גם את iDigital, מהמשווקים המוכרים של [[Apple]] בארץ. לקניון קומת חניה תת-קרקעית בודדת וגג המבנה משמש גם הוא כמגרש חניה הנגיש באמצעות רמפה בצידו המערבי של הבניין.
 
קניון רמת אביב סגור ב[[שבת]]ות וב[[חגי ישראל]].
 
באפריל 2009 מכרה [[אפריקה ישראל]], שהחזיקה ב-73.4% מהקניון, את חלקה ל[[מליסרון]], חברה בבעלות [[האחים עופר]], לפי שווי כולל של כ-1.5 מיליארד שקלים‏‏שקלים{{הערה|1=‏בעסקהבעסקה נכללו גם קניונים אחרים בקבוצה, והיקף העסקה היה גדול יותר‏יותר}}. [[מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים|חברת הביטוח מגדל]] מחזיקה ביתרת הבעלות - 26.6%.
 
==קישורים חיצוניים==