הבדלים בין גרסאות בדף "שיחה:דתיים"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 719 בתים ,  לפני 3 שנים
:אתה מבלבל בין זכות יתר ובין איסור אפליה. איסור אפליה אינו מעניק לאדם זכות יתר - הוא אוסר למנוע מאדם זכות הניתנת לאחרים. זכות ליום עבודה מקוצר היא אכן זכות יתר להורים לתינוק (שניתנת כיום גם לאבות, לא רק לאמהות). האיסור להפלות אדם על רקע מינו או היותו הורה אינו קשור לזכות זו. [[משתמש:דוד שי|דוד שי]] - [[שיחת משתמש:דוד שי|שיחה]] 21:37, 12 בספטמבר 2016 (IDT)
::הזכות ליום עבודה מקוצר אכן ניתנת כיום לאב, אבל רק אם האם עובדת ולא מנצלת אותה, בעוד שהאם יכולה לקבל אותה גם אם האב אינו עובד. לענייננו, המעביד יוכל לטעון עד מחר שהוא פיטר את העובדת רק בשל זכאותה ליום עבודה מקוצר, או את העובד בגלל שירותו במילואים, ושסירב לבטח את הערבי בגלל סטטיסטיקת התאונות במגזר. גם אם יאמנו דבריו, המחוקק ובתי הדין יראו בכך אפליה. כנ"ל לגבי הזכות לדתיים לסרב לעבוד בשבת, שאי קבלה לעבודה על רקעה מוגדרת בחוק כאפליה. הזכויות הללו אינן מוגדרות בחוק או אצלנו כזכויות יתר, למרות שמבחינה כלכלית אין ספק שהן כאלו, מאחר שמדובר בהתחשבות בצרכים שיש לעובדים מסויימים ואין לאחרים. בברכה, [[שיחת משתמש:גנדלף|גנדלף]] - 22:35, 12/09/16
:::לא רק שהדתיים קיבלו זכות יתר, אלא שזכות זו קיבלה הגנת יתר. יש בחקיקה כל מיני זכויות יתר לנשים, אך לאף אחת מהן לא הוצמדה הגנה נקודתית של איסור אפליה עקב קבלת זכות זו - המחוקק הסתפק באיסור הכללי על אפליה מטעמי מין. לזכות היתר שניתנה לדתיים הוצמדה הגנה נקודתית של איסור אפליה, אף שגם כאן ניתן היה להסתפק באיסור הכללי על הפליה מטעמי דת. [[משתמש:דוד שי|דוד שי]] - [[שיחת משתמש:דוד שי|שיחה]] 22:48, 12 בספטמבר 2016 (IDT)

תפריט ניווט