לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:שולת!!!1"

הערך הזה הוא פאדיחה אחת גדולה והופכת את ויקיפדיה לבדיחה. בשביל ערכים כאלה הקימו את [[איןציקלופדיה]]. אפשר להעביר אותו כמו שהוא לשם. קשה לראות אותם עושים עבודה יותר טובה עם הנושא הזה. יש לציין שהפאדיחה לא נובעת רק מכך שהערך הזה נכתב ולא נמחק, אלא שהוא שרד למעלה מ-11 שנה. הגיע הזמן לסיים את הסאגה הזו ולהשכיח אותה מזיכרוננו. [[משתמש:Yuri|יורי]] - [[שיחת משתמש:Yuri|שיחה]] 13:31, 2 באוקטובר 2016 (IDT)
:: הכותב לעיל שוגה בדבר אחד: כרמל ויסמן היא חוקרת מוכרת ומוערכת של שפת האינטרנט, ואף הוציאה ספר בנושא ('עברית אינטרנטית') המצוטט בערך 'סלנג אינטרנטי' בוויקיפדיה. מידע על המחקרים שלה בנוגע ל'שפת הפקצות' הוא מידע חשוב ואנציקלופדי.
:: אלא מאי? שאין למעשה שום קשר בין עגת הפקצות (המוזכרת במידה ראוי בערך [[סלנג אינטרנטיבאינטרנט]] לבין ביטוי זה: בעוד שעגת הפקצות אפיינה *בלוגים* של *בנות* עשרה שראו עצמן *מקובלות בחברה*, הביטוי הוא התייחסות *אירונית* לדרכי הביטוי של *בני* עשרה ב*פורום* של *גיקים של מד"ב*. אין כל קשר שהוא בין הקבוצות האלה! יתרה מזאת, בעוד שאצל הפקצות אכן משמשת החלפת האותיות במספרים לקישוט, בביטוי הנ"ל היא מסמנת רק את העייפות והעצלנות של הכותב, שמפסיק ללחוץ על מקש השיפט אבל ממשיך לסמן 1ים. לכן כל החלק על שפת הפקצות מיותר לערך.
:: באשר לחשיבות עצמה, כאן לדעתי יש הטיה אדירה של ויקיפדיה. אין חולק על כך שהביטוי היה מוכר וידוע *מאוד* בקרב קבוצה מסוימת. אלא שמדובר על קבוצה מאוד אזוטרית - ראשוני האינטרנט העברי. זוהי קבוצה קטנה, קטנה מכדי שלביטוי שנפוץ בה תהיה חשיבות של ממש; אבל הבעיה היא שלקבוצה זו יש ייצוג-יתר בקרב הוויקיפדים, ובעיקר בקרב ויקיפדים ותיקים ומוערכים. כתוצאה מכך, הביטוי זוכה לתמיכה שלא היה מקבל ביטוי מקביל שהיה נפוץ בקבוצה באותו סדר גודל ויותר ('ראשוני המתיישבים בתל אביב', 'הקהילה ההומוסקסואלית בברלין'). [[משתמש:רונן אלטמן קידר|רונן א. קידר]] - [[שיחת משתמש:רונן אלטמן קידר|שיחה]] 10:00, 4 באוקטובר 2016 (IDT)