לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "חברת הגיחון"

הוסרו 11 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
זהו בינתיים
מ
מ (זהו בינתיים)
'''חברת הגיחון בע"מ''' הוקמה בשנת [[1996]] הגיחוןהגיחוןהיא הינהחברה בבעלות של עיריית ירושלים, מבשרת ציון ומועצת אבו גוש ומפוקחת על ידי הרשות הממשלתית למים וביוב.
 
החברה אחראית על מימון, תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של רשתות המים, הביוב והקולחין בירושלים, מבשרת ואבו גוש וכן לתפעול ותחזוקה של רשת הניקוז בירושלים.
 
== מבט"י ==
חברת מבט"י – מפעלי ביוב וטיהור ירושלים, היא [[חברת בת]] של חברת הגיחון. והוקמה כדי לטפל ב[[שפכים|שפכי]] ירושלים. היא אחראית על תכנון, פיקוח, תיכנוןתכנון, הפעלה ותיחזוק של מכוני הטיהור. החברה מטהרת באמצעות [[מכון טיהור שפכים]] ב[[נחל שורק]], כ- 50% משפכי ירושלים וישובי הסביבה.
 
[[קובץ:Ponding pool in jerusalem.jpg|שמאל|ממוזער|250px|בריכת איגום של חברת הגיחון]]
=== מט"ש מזרחי ===
חברת "מבט"י" מקדמת את התכנון של מכון טיהור חדש לשפכים שיטפל בשפכי מעלה אדומים, חלק מיישובי ה[[מועצה אזורית מטה בנימין|מועצה האזורית מטה בנימין]] והשכונות הצפוניות של ירושלים.
באזור [[נבי מוסא]] קיים שטח של כ-800 דונם לבניית מכון טיהור [[אקסטנסיבי]] בשיטת [[אגנים מאווררים]]. המכון יטפל בשפכי אגן אוג המנקז את השפכים מהשכונות הצפון מזרחיות של ירושלים ובשפכים הזורמים כיום ב[[נחל קדרון]]. מכון הטיהור המזרחי ייבנה בשלבים. ועתיד לקלוט בתחילה 20,000 מ"ק שפכים, ויגדל את קליטת השפכים בהדרגה עד 40,000 מ"ק ביממה. המכון המזרחי יחליף את מאגר אוג שימשיך לשמש כמאגר [[מי קולחין]] להשקית גידולים של אגודות חקלאיות במועצות האזוריות [[מועצה אזורית מגילות|מגילות]] ו[[מועצה אזורית בקעת הירדן|בקעת הירדן]].
 
=== מכון טיהור חומת שמואל ===
 
==תעודות הערכה ואותות הצטיינות==
* בכנס שהתקיים בפברואר 2014 בספרד הוענק לחברת הגיחון בכנס Wex Global תואר חברה מצטיינת בתחום ניהול תאגיד מים.
* במחקר שנערך עבור חברת [[Cisco]] בתחום הIoT האינטרנט של הדברים אותרה חברת הגיחון כמובילה עולמית בתחום זה בענף המים.
* בכנס קלינטק ישראל שנערך בפברואר 2015 זכתה חברת הגיחון בתואר אות החדשנות בקלינטק על תרומתה הייחודית בפיתוח והטמעת טכנולוגיות מים וביוב ישראליות תוך יצירת ערך מוסף משולש - כלכלי חברתי וסביבתי.