לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "סטאז' (רפואה)"

הוסרו 35 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
הגהה
מ (דוד שי העביר את הדף סטאז'ר לרפואה לשם סטאז' (רפואה): כמו התמחות (רפואה))
מ (הגהה)
'''סטאז'ר לרפואה''' -הוא במדינתשלב ישראל,בהכשרתו לאחר סיום 6 שנות לימודי רפואהשל ב[[בית ספר לרפואהרופא]], ולאחר עמידה ב"בחינות רישוי" ארציות של משרד הבריאות, לפני קבלת הרישיון לעסוק ברפואה נדרשת שנתהכולל עבודה מעשית בהשגחת רופאים בכירים במסגרת בית חולים., שנהומקובל זאתבווריאציות קרויהמסוימות "שנתבמדינות הסטאז'"רבות. ובאנגלית internship.
 
==בישראל==
במהלך הסטאז' חל איסור על רישום מרשמים (רצפטים), תעודות לידה, תעודות פטירה, חוות דעת רפואיות ותעודות כלשהן.
בישראל, לאחר סיום 6 שנות לימודי רפואה ב[[בית ספר לרפואה]], ולאחר עמידה ב"בחינות רישוי" ארציות של [[משרד הבריאות]], לפני קבלת הרישיון לעסוק ברפואה נדרשת שנת סטאז'. בעבר, שנת הסטאז' הייתה קרויה "השנה השביעית" ללימודי הרפואה.
כמו כן, אין הסטאז'ר רשאי לחתום על שחרור חולה מחדר מיון, מחלקה בביה"ח או כל מתקן רפואי אחר.
מלבד ההגבלות אלו, '''על הסטאז'ר חלות כל הזכויות והחובות של רופא מורשה'''.
 
במהלך הסטאז' חל איסור על רישום [[מרשם רופא|מרשמים]] (רצפטים), [[תעודת לידה|תעודות לידה]], [[תעודת פטירה|תעודות פטירה]], חוות דעת רפואיות ותעודות כלשהן. כמו כן, אין הסטאז'ר רשאי לחתום על שחרור חולה מ[[חדר מיון]], מחלקה בביה"ח או כל מתקן רפואי אחר.
במידה וסיים בהצלחה את שנת הסטאז' [[משרד הבריאות]] מנפיק לו רישיון לעסוק ברפואה. (תחילה "רשיון זמני", ולאחר מספר חודשים "רשיון קבוע").
מלבד ההגבלות אלו, '''על הסטאז'ר חלות כל הזכויות והחובות של רופא מורשה'''.
 
במידה וסיים בהצלחה את שנת הסטאז', [[משרד הבריאות]] מנפיק לו רישיון לעסוק ברפואה. (תחילה "רשיון זמני", ולאחר מספר חודשים "רשיון קבוע").
 
שנת הסטאז' מתבצעת באחד מבתי החולים שהוכרו לסטאז' על ידי המועצה המדעית של [[הר"י]], והסטאז'ר מופנה על פי הגרלה.
מקצועות חובה בסטאז': [[רפואה פנימית]], [[כירורגיה]] ו[[רפואת ילדים]].
 
תפקידו של הסטאגהסטאז'ר מגוון. הסטאגהסטאז'ר משתתף בעבודה השוטפת במחלקה, מבצע רוטינה של לקיחת [[בדיקת דם|בדיקות דם]], קבלות ושחרורים של חולים, (רופא בכיר מאשר וחותם), משתתף ב"ביקור רופאים", ועל פי דרישות הרופאים הבכירים שבמחלקה מכין הרצאות וכד'. בסיום הסטאז' במחלקה מקבל הערכה מקצועית של מנהל המחלקה.
 
בשנת הסטאז' הסטאז'ר מקבל שכר. אחד המרכיבים הבסיסים של תלוש השכר הוא מספר התורנויות שהסטאג'ר מבצע (תורניות במחלקה, ותורנויות חדר מיון).
 
בעבר, שנת הסטאז' הייתה קרויה "השנה השביעית" ללימודי הרפואה.
 
בשנת הסטאז' הסטאז'ר מקבל [[שכר.]], אחדשאחד המרכיבים הבסיסיםהבסיסיים של תלוש השכרשלו הוא מספר התורנויות שהסטאגשהסטאז'ר מבצע (תורניות במחלקה, ותורנויות חדר מיון).
לאחר תום שנת הסטאז' וקבלת רישיון לעסוק ברפואה, רשאי הרופא שסיים בהצלחה את שנת הסטאז' לבחור לעצמו מסלול התמחות, הנמשך מספר שנים. רופא שמחליט לא לבצע התמחות נחשב ל- רופא כללי.
 
לאחר תום שנת הסטאז' וקבלת רישיון לעסוק ברפואה, רשאי הרופא שסיים בהצלחה את שנת הסטאז' לבחור לעצמו מסלול [[התמחות (רפואה)|התמחות]], הנמשך מספר שנים. רופא שמחליט לא לבצעלעבור התמחות נחשב ל- רופאלרופא כללי.
במהלך שנת הסטאז' חייב הסטאג'ר להשלים את עבודת הדוקטורט שלו. בדרך כלל בוגרי אוניברסיטאות באירופה מגיעים לסטאז' לאחר שסיימו את עבודת הדוקטורט.
 
במהלך שנת הסטאז' חייב הסטאגהסטאז'ר להשלים את עבודת הדוקטורט שלו. בדרך כלל בוגרי אוניברסיטאות באירופה מגיעים לסטאז' לאחר שסיימו את עבודת הדוקטורט.
יש לציין כי הרישיון לעסוק ברפואה תקף רק למדינת ישראל. במידה והרופא שסיים סטאז' מעוניין לצאת לעבוד ב[[אירופה]] או ב[[ארצות-הברית]] חלה עליו החובה לעבור בחינות הסמכה מחדש, במקום העבודה החדש.
 
יש לציין כי הרישיון לעסוק ברפואה תקף רק למדינת ישראל. במידה והרופא שסיים סטאז' מעוניין לצאת לעבוד ב[[אירופה]] או ב[[ארצות-הברית]] חלה עליו החובה לעבור בחינות הסמכה מחדש, במקום העבודה החדש.
'''טעות נפוצה של הציבור לקרוא לסטאז'ר [[מתמחה]]'''. מתמחה - הכוונה לשלב מאוחר יותר, בחיים המקצועיים של הרופא, לאחר סיום הסטאז'.
 
הסטאז'רים בישראל מאוגדים ב"ארגון הסטאז'רים לרפואה בישראל", (אסל"י).
 
[[קטגוריה:ישראל: בריאות ורפואה]]
[[קטגוריה:בריאות הציבוררפואה]]
[[קטגוריה:הכשרה מקצועית]]