לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אמריקן האני (סרט)"

סקריפט החלפות (אזור), הסרת קישורים עודפים
(סקריפט החלפות (אזור), הסרת קישורים עודפים)
|פרסים=[[פרס חבר השופטים]] [[פסטיבל הקולנוע בקאן]] {{ש}}
}}
'''אמריקן האני''' (ב[[אנגלית]]: '''American honey'''), היא [[דרמה]] [[בריטית]]-[[אמריקאית]] משנת [[2016]] שנכתבה ובוימה על ידי קולנוענית בריטית בשם [[אנדריאה ארנולד]], זהו סרטה הראשון של ארנולד שצולם מחוץ ל[[אנגליה]]. הסרט נבחר להתחרות בתחרות [[דקל הזהב]] ב[[פסטיבל הקולנוע בקאן]] ב-[[2016]], שם הוא זכה ב[[פרס חבר השופטים]]. באותה השנהשנה הוצג הסרט גם ב[[פסטיבל הסרטים הבינלאומי בטורונטו]], ב[[פסטיבל הסרטים של לונדון]] וב[[פסטיבל הסרטים אוסטין טקסס]]. בסרט מככבים: [[סשה ליין]], ו[[שיה לה-באף]].
 
== עלילה ==
בסרט המסע והתבגרות, פוגשת סטאר ([[סשה ליין]]), בחורה צעירה המגיעה מרקע קשה של מצוקה, בג'ייק (שיה לה-באף), נמשכת לאישיות הכובשת שלו ומצטרפת איתו לחבורת צעירים שנפלטו מהחברה האמריקאית, הנוסעים ברחבי [[ארצות הברית]] ומוכרים מנויים למגזינים. עד מהרה נשאבת סטאר לסגנון החיים יוצא הדופן של הקבוצה הכולל ימים של עבודה קשה ולילות של שתייה ובילויים. {{הערה|[http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?MID=5387 פורטל הסרטים הישראלי]}}
 
== תסריט ==
ארנולד התחילה לכתוב את התסריט בשנת [[2013]] והוא הופיע ב[[פסטיבל הקולנוע בקאן]] תחת השם "צוות מג". הסרט נכתב בהשראת חייהם של קבוצת צעירים אמריקאים "קרוז מגזין" שהיו מטייליםשטיילו ברחבי ארצות הברית ומוכריםומכרו מגזינים. במהלך המחקר עבור הסרט, ארנולד טיילה באיזוריםבאזורים בהם מסתובבים קבוצות צעירים כאלו בין היתר ב[[קליפורניה]] וב[[פלורידה]].{{ש}}
בסוף שנת [[2013]], עבדה ארנולד כבמאית בפסטיבל הסרטים של [[ניו יורק]]. היא המשיכה בתהליך הטיוט של התסריט וניצלה את היותה בפסטיבל לפגישות עם מלהקים פוטנציאליים. בשנת [[2014]], סיימה ארנולד את כתיבת התסריט המחודש.
 
== פסקול ==
ארנולד בחרה להעביר באמצעות הפסקול את האווירה החופשית והצעירה של קבוצת הצעירים באמצעות מוסיקהמוזיקה של [[ריהאנה]], [[ברוס ספרינגסטין]], [[ליידי אנטבלום]] ועוד.
 
== שחקנים ==
* [[סשה ליין]] כסטאר
* [[שיה לה-באף]] כג'ייק
* [[אריאלה הולמס]] כ פגאן
* [[קיילי קיאו]] כקריסטל