לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "יתרון ביתיות"

אין תקציר עריכה
מ (במידה ו ==> אם)
*'''גורמים סביבתיים''' - גורמים סביבתיים כמו מזג אוויר והמיקום בו משוחק המשחק יכול להשפיע על יכולת הקבוצות. יש הטוענים שהשפעה זו זניחה מכיוון ששתי הקבוצות משחקות באותה סביבה, אך הקבוצה אשר לא רגילה לשחק בסביבה זו מושפעת יותר לעומת קבוצת הבית אשר משחקת בסביבה זו בדרך קבע. בעיר [[דנוור]] הנמצאת בגובה רב של מעל ל[[מיל (יחידת מידה)|מיל]] מקו הים, האוויר דליל יותר מבמקומות אחרים, דבר המשפיע לרעה על שחקנים אשר לא רגילים לשחק בסביבה שכזו. כשקבוצה אשר באה ממדינה בעלת מזג אוויר חמים משחקת אצל יריבה במדינה [[קור (תחושה)|קרה]] כמו [[רוסיה]], ישנו קושי להתרגלות למזג האוויר הנוקשה.
 
*'''המתקן''' - ישנם הבדלים רבים בין מתקני הקבוצות השונות. קבוצה אשר רגילה לשחק באצטדיונה הביתי הסגור תתקשה לשחק באצטדיון פתוח (ללא גג) אשר בו יש השפעה של רוח ואור שמש מסנוור. ישנם מגרשים בעלי דשא טבעי ודשא סינתטי, ושחקן אשר לא רגיל לשחק באחד מסוגי המדשאות עשוי להתקשות לשחק עליו. ישנם מתקנים בו צבע המשטח שונה משמעותית מהנורמה הרגילה, כמו משטח הדשא ה[[כחול]] של קבוצת הפוטבול של אוניברסיטת [[אוניברסיטת המדינה בויסי]] סטייט, העשוי להסיח את דעתם של שחקנים אשר משחקים בו בפעם הראשונה. ב[[בייסבול]] גדלי המגרשים והצורה בהם הם בנויים משתנה בין מגרש למגרש, דבר המעניק יתרון רב לקבוצה אשר מכירה את מבנה המגרש ורגילה לשחק בו.
 
*'''חוקים מיוחדים''' - ישנם ענפי ספורט אשר בהם יש חוקים מיוחדים העוזרים לקבוצה הביתית. ב[[הוקי קרח]] למשל, בזמן שהמשחק מופסק, מותר לקבוצה המארחת להחליף שחקן לאחר שמתבצע חילוף בקבוצה האורחת. ב-[[מייג'ור ליג בייסבול|MLB]] ישנו תפקיד בשם [[חובט נבחר]] (designated hitter) הקיים רק ב[[אמריקן ליג]] ואינו קיים ב[[נשיונל ליג]]. אם מתקיים משחק בין קבוצות מהליגות השונות, האפשרות לשתף את החובט הנבחר נקבעת לפי הקבוצה המארחת.