לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "לאקי לוצ'יאנו"

נוספו 32 בתים ,  לפני 4 שנים
מ (←‏ביוגרפיה: הגהה)
 
==ביוגרפיה==
נולד בסיציליהב[[סיציליה]] ב - [[1897]], היגר לארה"ב ב - [[1906]] והתערה בעולם הפשע הסיציליאני-ניויורקי, הכרותו עם [[מאיר לנסקי]] החלה בתגרת רחוב ביניהם שלאחריה התידדו.
 
ב- [[1927]] הגרו לארה"ב רבים מתושבי קסטלמרה שבסיציליה, מנהיגם היה סלבטורה מרנזנו, משהתבססו בניו יורק פרצה מלחמה בינם לבין אנשי מסריה, מלחמה זו נודעה בשם [[מלחמת הקסטלמרים]], במהלך המלחמה לוצ'יאנו היה מהבכירים בצדו של ג'ו מסריה, ב - [[1929]] נחטף לוצ'יאנו לרכב הוכה ונדקר והושלך לחוף הים כשהוא פצוע קשה, למרות פציעתו החלים וזכה מאז לכינוי "לאקי" (בר מזל).
 
ב - [[1931]] תכנן עם ידידו [[מאיר לנסקי|לנסקי]] את השתלטות הדור הצעיר על המאפיהה[[מאפיה]], וכצעד ראשון החליט לרצוח את מפקדו ג'ו מסריה, הוא הזמין אותו למסעדה וכאשר לוצ'יאנו הלך לשרותים נכנסה קבוצת אנשים ורצחה את מסרייה. הרוצחים היו קבוצה מעורבת של איטלקים ויהודים, כשעליהם נמנים [[אלברט אנסטסיה]], [[באגסי סיגל|בן סיגל]], ג'ו אדוניס, ורד לוין.
 
מותו של מסריה איפשר למרנזנו להשתלט על ה[[מאפיה]], הוא הכריז על לוצ'יאנו כסגנו, וכינס אסיפה בה התווה את עתידו של העולם התחתון, כל ארגוני הפשע האיטלקי חולקו ל[[חמש המשפחות|חמש משפחות]], ונבחרה מועצה שתפקידה לגשר במריבות בין המשפחות, חצי שנה לאחר מכן החל לוצ'יאנו לחשוש שמרנזנו רוצה להיפטר ממנו ומחבריו, הוא שלח את לנסקי לתכנן את חיסולו של מרנזנו, לנסקי בחר קבוצה של פושעים יהודיים שאינם מוכרים לאנשיו של מרנזנו, ובמסווה של סוכני אלכוהול פדרלים הם נכנסו למפקדתו של מרנזנו, וירו בו למוות. לאחר מותו השתלטו לנסקי ולוצ'יאנו על המאפיה ויצרו חוקים חדשים, המאפיה החלה לעבוד בשיתוף פעולה עם כנופיית פשע אחרות, ונוסדה מועצת מנהלים שההחלטות בה התקבלו בהצבעה.