לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "American Idiot"

נוספו 2,255 בתים ,  לפני 3 שנים
←‏עלילת האלבום: הרחבה, עריכה, דיוק בהתאם לאלבום
מ (ניקיון פרמטרים כולל בתבנית אלבום #)
(←‏עלילת האלבום: הרחבה, עריכה, דיוק בהתאם לאלבום)
== עלילת האלבום ==
 
האלבום מספר על נער בגיל 17-19, המכנה את עצמו ״ג׳יזס״ ומבין שנמאס לו מהחברה שהוא נמצא בה ומהעיירה בה חיי ומחליט שהוא עוזב אותה ומתחיל לגור ברחובות - (American Idiot ו Jesus of Suburbia). בהתחלה הוא מרגיש חופשי ומוציא את כל מה שיושב לו על הלב - (Holiday) אבל הבדידות בשלב מסויים מגיע גם אליו. הוא חיי ברחוב, לבד, בלי שום כיוון - (Boulevard Of Broken Dreams ו Are We The Waiting). לבסוף מצבו הנפשי דוחק אותו לפינה עד שהוא מפתח אישיות חדשה בשם ״ג׳ימי הקדוש״ - אדם קשוח שמכיר את חיי הרחוב, יודע כל, בעל חוש צדק, מרדן ואלים - (St. Jimmy). ג׳יזס פוגש את ג׳ימי, השניים מתחברים ובעצם ג׳יזס מפתח תלות בג׳ימי ובסמים בכדי לשמור על שפיות - (Give Me Novacaine). בשלב מסויים ג׳יזס נתקל בבחורה מורדת המכונה מה-שמה (באנגילת: Whatsername - נאמר בשיר Whatsername כי ג׳יזס זוכר את פניה אך לא את שמה) שגם חייה ברחובות ומתאהב בה מיד. הוא מספר עליה ועל כמה שהיא מדהימה אך גם מסוכנת ומתאר שהיא מחזיקה את ליבו כמו רימון יד (מכאן תמונת האלבום) - (She's A Rebel ו Extraordinary Girl). לבסוף מה-שמה נפרדת מג׳יזס על ידי מכתב בו כותבת שהוא מזוייף ושהוא הפך לאותו אדיוט אמריקאי שהוא אמר שהוא שונא ומתגרה בו באומרה:
האלבום מספר על ג'ימי, נער בגיל 17-19, שהתאהב ב[[פאנק (Punk)|פאנקיסטית]], הלך בעקבותיה והפך גם הוא לכזה. האלבום מציג את סיפור התדרדרותו וחזרתו של ג'ימי (השפעה מהאלבום [[Quadrophenia]] של [[המי]]), שכינה את עצמו "ג'ימי הקדוש" (St. Jimmy), כך מסופר בכמה מהשירים באלבום (Jesus of suburbia, St. Jimmy, Letterbomb, Homecoming).
 
בסוף הסיפור חברתו כותבת לו מכתב שבו היא אומרת שהיא עוזבת אותו (letterbomb) והוא מחליט לשכוח אותה ואת הזהות הישנה שלו, משנה את שמו ומחליט שג'ימי הישן "התאבד" (death of saint Jimmy).
Nobody likes you (אף אח לא אוהב אותך)
נראה כי עלילת האלבום מתרחשת בחורף, כך ניתן לראות ב-Wake me up when september ends ובעוד קטעים בחלק מהשירים באלבום. החורף, כידוע, מעיד על עצבות ונוגות.
 
Everyone left you (כולם עזבו אותך)
 
They're all out without you (כולם יצאו בלעדייך)
 
Having fun (ונהנים)
 
(מילים שחוזרות ומהדהדות בראשו של ג׳יזס) - (Letterbomb).
 
ג׳יזס חוזר להיות בודד ובדיכאון ומבין כי עליו לחזור חזרה לביתו. הוא מבין כי אין אפשרות להתעלם מקיומו של ג׳ימי ולכן על אף שקשה לו הוא גורם לג׳ימי ״להתאבד״. ג׳יזס חוזר לעיירה שלו, מקבל את המוסכמות החברתיות ואפילו מתחיל לעבוד אך הוא עדיין מתגעגע לחיים עם מה-שמה והכנופיה שהיתה לו, ״The Underbelly״, ואומר כמה החיים הרגילים האלה הם לא בשבילו (״This life like dream ain't for me״). ג׳יזס עדיין מדוכא ולא מפסיק לחשוב על מה-שמה, הוא לא מתפקד ועדיין שומע את מילותיה מהדהדות בראשו (Homecoming). הוא חולם עליה ומתגעגע, תוהה לעצמו מה נהיה איתה. האלבום מסתיים כשג׳יזס אומר כי בסופו של דבר הוא לא מתחרט על כלום ולא רוצה לשכוח את מה שעבר (I'll never turn back time, Forgetting you but not the time) מה שגורם לאלבום להסתיים בנימה מעט חיובית. - (Whatsername).
 
האלבום הוא האלבום הראשון של גרין דיי בו משולבת מחאה פוליטית, בעיקר כנגד ממשלו של [[ג'ורג' ווקר בוש|ג'ורג' בוש]] (שאליו ככל הנראה מכוון הכינוי "American Idiot") עליהם מדובר במעורפל, אך בצורה מודגשת יותר בקליפים Wake me up when september ends, Holiday, American Idiot ובשירים נוספים.
משתמש אלמוני