לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מדרגות"

אין שינוי בגודל ,  לפני 4 שנים
קו מפריד בטווח מספרים
(קו מפריד בטווח מספרים)
*''' מדרגות פורצלן ''': בשנים האחרונות עם כניסה מסיבית של ריצופים מגרניט פורצלן עלתה הדרישה לייצור מדרגות פורצלן תואמות וכיום ישנו מפעל בארץ המתמחה בייצור של מדרגות גרניט פורצלן בהתאמה מלאה לכל סוגי האריחים המשווקים בישראל. אחוז הצריכה של אריחי גרניט פורצלן עומד על יותר מ-90% מכלל הצריכה משוק הריצופים השונים, מתוך כך שאיכות הפורצלן לטווח ארוך טוב יותר מכל חומרים הקיימים בשוק הריצופים ומגיע בדגמים ומרקמים רבים.
== סוגי מדרגות ==
 
=== צורות ייחודיות ===
 
==== מדרגות לולייניות ====
[[קובץ:CHTGF.jpg|ממוזער|מדרגות לולייניות]]
יעילותן של מדרגות החירום יורדת ככל שהבניין גבוה יותר. במקרים של שריפה ב[[גורד שחקים]] המסע במורד המדרגות (המקרים בהם יש לעלות במדרגות חירום הם נדירים יותר) מסתבר כמתיש אפילו עבור מטיבי לכת. מעבר לזאת, מדרגות כאלה אינן נגישות למוגבלים בתנועה.
== חוקי המדרגות בישראל ==
מאז [[1965]], כאשר נחקק "חוק התכנון והבנייה" בישראל, חייב כל מהלך מדרגות לעמוד בנוסחה הנקראת נוסחת המדרגות: 2H+B=61-63. כלומר, גובה שני רומים ועוד אורך שלח אחד חייבים לתת את התוצאה שבין 61 ל-63 ס"מ. מכאן שאם אנו רוצים ליצור מהלך מדרגות בעל 16 מדרגות והגובה בין שני מפלסים הוא 2.64 [[מטר]], [[חילוק]] המספרים זה בזה נותן את גובה המדרגה (16.5 [[ס"מ]]), מכאן אנו מציבים בנוסחה את הגובה (H=16.5) ומקבלים שהשלח חייב להיות 28-3028–30 ס"מ.
== ראו גם ==
* [[מעקה]]