לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אני מאמין (תפילה נוצרית)"

←‏היסטוריה: לא נכון
מ (תיקון קישור לפירושונים)
(←‏היסטוריה: לא נכון)
== היסטוריה ==
 
תפילת "אני מאמין" הוזכרה לראשונה ב-390,{{הערה|[http://www.newadvent.org/cathen/01629a.htm Apostles' Creed] באנציקלופדיה הקתולית.}} כהצהרה לפני הטבילה לנצרות. לאחר מכן הוכנסה התפילה לליתורגיהלליטורגיה של הכנסייה המזרחית על ידי פטריארך [[ קונסטנטינופול]], טימותיוס. מועצת ההגמונים השלישית שהתכנסה ב[[טולדו]], [[ספרד]], ספחה את התפילה לליתורגיה שלה בשנת [[589]]. הכנסייה רצתה למנוע הסברים אחרים לאמונה וזאת דרך החזרה על בסיסה. מספרד עברה התופעה ל[[צרפת]] ושם התפשטה במאה ה-8. האפיפיור [[לאו השלישי (אפיפיור)|לאו השלישי]] אישר את זמר התפילה, וזאת לאחר בקשתו האישית של [[קרל הגדול]]. אך התפילה עצמה סופחה לריטוס הלטיני רק בשנת [[1014]] על ידי האפיפיור [[בנדיקטוס השמיני]] שמלא את בקשת הקיסר [[היינריך השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה|היינריך השני]], שלפי המסורת, השתהה לאור העובדה שבתפילת הכתרתו הושמטה תפילה "אני מאמין".
תפילת "אני מאמין" נולדה עם הקהילות הנוצריות הראשונות בארץ ישראל במאה הראשונה (שמוגדרות עדיין כקהילות יהודיות-נוצריות בתקופה שקדמה לפיצול הסופי בין הדתות), אך היא נועדה להוות הצהרת אמונים שנאמרת לפני הטבילה.
לאחר מכן הוכנסה התפילה לליתורגיה של הכנסייה המזרחית על ידי פטריארך [[ קונסטנטינופול]], טימותיוס. מועצת ההגמונים השלישית שהתכנסה ב[[טולדו]], [[ספרד]], ספחה את התפילה לליתורגיה שלה בשנת [[589]]. הכנסייה רצתה למנוע הסברים אחרים לאמונה וזאת דרך החזרה על בסיסה. מספרד עברה התופעה ל[[צרפת]] ושם התפשטה במאה ה-8. האפיפיור [[לאו השלישי (אפיפיור)|לאו השלישי]] אישר את זמר התפילה, וזאת לאחר בקשתו האישית של [[קרל הגדול]]. אך התפילה עצמה סופחה לריטוס הלטיני רק בשנת [[1014]] על ידי האפיפיור [[בנדיקטוס השמיני]] שמלא את בקשת הקיסר [[היינריך השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה|היינריך השני]], שלפי המסורת, השתהה לאור העובדה שבתפילת הכתרתו הושמטה תפילה "אני מאמין".
 
להלן שני הנוסחים: