לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "זנות גברית"

הוסרו 7 בתים ,  לפני 4 שנים
אחידות במיקום הערות שוליים, החלפות (אף על פי ש, עם זאת)
מ (שוחזר מעריכות של 5.29.8.130 (שיחה) לעריכה האחרונה של Nimi1010)
(אחידות במיקום הערות שוליים, החלפות (אף על פי ש, עם זאת))
 
==היסטוריה של הזנות הגברית בעולם==
ההיסטוריה של הזנות הגברית אינה מתועדת היטב, ברם קיימת התייחסות לקיומה בתנ"ך שם הגבר העוסק בזנות נקרא "קָדֵשׁ".{{הערה|"לֹא תִהְיֶה קְדֵשָׁה מִבְּנוֹת יִשְׂרָאֵל וְלֹא יִהְיֶה קָדֵשׁ מִבְּנֵי יִשְׂרָאֵל." ([[ספר דברים]] כ"ג, י"ח}}. יחד עם זאת, קיים תיעוד של זנות גברית הומוסקסואלית אשר מדווחת בחברות רבות כגון [[יוון העתיקה]] בה התקיימה הזנות הגברית אולם לא עודדה.
 
[[סולון]], שליט [[אתונה]] ב[[המאה השישית לפנה"ס|מאה השישית]] הקים [[בית בושת|בתי בושת]] שנוהלו על ידי המדינה. על אף שיחסים הומוסקסואלים בתקופה זו זכו לאידאליזציה, זנות גברית נחשבה לבזויה במיוחד ועוררה חשש עקב ניגוד ערכים תרבותיים גבריים וחברתיים. אולם הן ברומא העתיקה והן ביוון העתיקה, התקיימו בתי בושת בהם עבדו זונות משני המינים. גברים שהיו זונות בצעירותם לא קיבלו זכויות אזרח מלאות כמבוגרים. אפשר שהדבר נבע מהעובדה שהזונות הזכריים היו לעיתם קרובות שבויי מלחמה שנמכרו לעבדות. כמו כן הרומאים לא ערכו רישומים של זונות ממין זכר. בעולם העתיק, הייתה הזנות הנשית, הגברית וטובות ההנאה המיניות בכלל, מקודשות ולכך אף דוגמאות ב[[תנ"ך]]{{מקור}}.{{הערה|1=Dynes, Wayne R. (1990). "Prostitution". Encyclopedia of Homosexuality. Chicago: St. James Press. Vol 2; pp. 1054–1058. {{ISBN|1558621474}}}}. אפילו בעולם המוסלמי של ימי הביניים, בו הזנות הייתה חטא חמור, היה היחס לשכבה הנחותה של הזונות והעבדים סבלני יחסית.{{הערה|1=Dunne, Bruce (Spring 1998). [http://www.merip.org/mer/mer206/bruce.htm "Power and Sexuality in the Middle East"]. Middle East Report (206): 8. doi:10.2307/3012472}}
 
ב[[סין]] העתיקה, [[טרנסג'נדר]]ים-זונות פיתחו [[גילדה|גילדות]] או איגודי מסחר משלהם כבר בתקופת [[שושלת סונג הדרומית]] (1279-1127 לספירה) למרותאף שהייתהעל פי הייתה אסורה בתקופת השושלת שקדמה לה.
 
נוסף על סין העתיקה, גם בערים מסוימות כגון [[עמאן]], [[מומבסה]], [[יפן]] ואזורי חוף באפריקה המזרחית, הייתה הזנות הגברית מורכבת ברובה מטרנסג'נדרים וכן הייתה נפוצה למדי במאה ה-17. ביפן, זנות גברית הייתה שכיחה למדי במאה זו עקב ההתפתחות המוקדמת של ה[[תיאטרון]], בו שיחקו גברים צעירים תפקידי נשים. כמו כן, נמצא תיעוד לבתי בושת גבריים בארצות רבות במהלך ההיסטוריה, למשל, ב[[אנגליה]] של המאה ה-18 הם נודעו כ"בתי מולי". תקופת פריחתם של בתי הבושת הגבריים הייתה במאה ה-19 ב[[התקופה הוויקטוריאנית|תקופה הוויקטוריאנית]].
זנות גברית יכולה לכלול מבחר של פעילויות מיניות המבוססות על רצונות הלקוח וזהותו המינית. על אף שלגבר המספק את השירות יש אפשרות להגביל את הלקוח (בדרך כלל כאשר המחיר נמוך בהתאם), הפעילויות המיניות הנפוצות הן [[אוננות]] משותפת או של יחיד, [[מין אוראלי]] המבוצע בלקוח או על ידו או [[מין אנאלי]] המבוצע בלקוח או על ידו.
 
הסיבה העיקרית לעיסוק בזנות על ידי גברים, היא התמריץ הכספי, אך זו לא הסיבה היחידה. עיסוק בזנות עשוי להעלות את הערך העצמי של מספק השירות, כאשר הוא חש נחשק על ידי הלקוח. כמו כן, הוא יכול לשפר את מעמדו החברתי על ידי הכסף שהרוויח- תכשיטים יוקרתיים, רכב פאר, מסעדות יוקרה, לבישת בגדי יוקרה, טיסה ליעדים נחשקים בחו"ל וכדומה. לעתים, זהו אף הרצון בסיפוק ועונג מיני, שבירת מוסכמות וחיפוש מסתורין. ישנן גם סיבות הפוכות, כמו למשל יצר הרס עצמי, ניצול, קשיים בהבנת המרחק שבין סקס פרטי למסחרי וכן סטיגמה ציבורית מינית שנוצרה על האדם. הסיבות הן רבות ואישיות ויכולות לנבוע מעירוב של צידוקים שליליים וחיוביים כאחד.
 
==ראו גם==