לדלג לתוכן

גריז (מחזמר): הבדלי גרסאות

נוספו 5 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
שינוי סדר הפרקים (בוט סדר הפרקים)
(עריכת התוספת)
מ (שינוי סדר הפרקים (בוט סדר הפרקים))
 
על מנת להתאים את המחזמר המקורי לקהלים צעירים, ג'ייקובס החליט לכתוב למחזמר "גרסה לבתי הספר". בגרסה זו הוסרו כל האזכורים והשימושים של סיגריות ואלכוהול, ירדו כל הקללות ו[[ניבול פה|ניבולי הפה]] ומרבית השירים עברו שינויים.
 
====בישראל====
המחזמר עלה בישראל בשנת [[1995]], בכיכובם של [[אקי אבני]] ו[[אביטל פסטרנק]] וכן שלוש פעמים ב[[בית צבי]]. ב-2006 פורסם כי המחזמר יעלה בכיכובם של [[נינט טייב]] ו[[יהודה לוי (שחקן)|יהודה לוי]] אך לבסוף הדבר לא יצא לפועל{{הערה|קרן נתנזון, [http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3268422,00.html נינט ויהודה ישחקו בגריז?] אתר ynet,י 28 ביוני 2006}}, ב-2008 עלתה ב[[ערוץ 2]] תוכנית המציאות "[[גריז (תוכנית טלוויזיה)|גריז]]" בה הפרס שניתן לזוכים הוא לככב במחזמר כדני וסנדי. לפרוייקט לוהקו גם [[מיכל אמדורסקי]] ו[[צביקה פיק]]{{הערה|מירב יודילוביץ', [http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3504342,00.html מיכל אמדורסקי לוהקה ל"גריז"] אתר ynet,י 8 בפברואר 2008}}, אך לבסוף המחזמר לא הועלה עקב מכירה נמוכה של כרטיסים. שירי המחזמר תורגמו לעברית מספר פעמים, בין היתר ב[[פסטיגל]] 1999 בו הופיעו [[יעל בר זוהר]] ו[[גיל ססובר]] במחרוזת שירי גריז.
 
==עלילה==
עלילת המחזמר מתרחשת ב[[שנות החמישים]]. סנדי, נערה מחונכת וביישנית, ודני זוקו, המנהיג הכריזמטי של חבורת "ארמון בויז בורגר" מתחילים להכיר אחד את השנייה במהלך חופשת הקיץ. בסתיו, סנדי עוזבת. לבסוף היא מגיעה לאותו בית הספר שבו דני לומד, תיכון ריידל. היא מצטרפת לקבוצת חברות קטנה של תלמידות מקובלות שקוראות לעצמן "הנערות בוורוד". היא מספרת להן על אהבת הקיץ שלה, ודני באותו זמן לא יכול להימנע מלהיזכר בחופשתו עם סנדי. כשסנדי אומרת לחברותיה את שמו של האהוב, הן מביאות אותה ישר לדני. זהו המפגש הראשון של דני עם סנדי, אבל הוא עצמו מגיב באיפוק וב"[[קול (סלנג)|קוליות]]" על מנת לעשות רושם על חבריו.
 
דני מעניק לסנדי טבעת כהוכחה לאהבתו, אבל כשהוא מנסה להתקרב אליה, היא מתרחקת ממנו. לדני כעת ברור כי סנדי היא אהבתו הגדולה. הוא מחליט לשנות את דרכו ומתחיל להקדיש את זמנו לתחרות ספורט בבית הספר. בסוף שנת הלימודים סנדי מגיעה במראה חדש, נשי ומושך. כאשר דני רואה אותה הוא נרגש, מביע בפניה את אהבתו ובני הזוג מוצאים שוב אחד את השני.
 
==השירים==
* "Alma Mater" - המנון בית הספר שבתחילה מלמדת אותו המורה מיס לינץ' ולאחר מכן מבוצע בגרסה פארודית על ידי חבורת בויז-בורגר.
* "You're the One That I Want"/ "All Choked Up" - דני וסנדי מבטאים את רגשותיהם לקראת סוף המחזה, כביטוי לאהבתם.
* "We Go Together"- מבוצע בסוף המערכה הראשונה וכשיר סיום במערכה השנייה בידי כל המשתתפים.
 
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים}}
==קישורים חיצוניים==
{{ויקישיתוף בשורה|Category:Grease (musical)}}
 
==הערות שוליים==
{{הערות שוליים}}
[[קטגוריה:מחזות זמר]]
[[קטגוריה:נוער בארצות הברית]]