לדלג לתוכן

פאקסי – הבדלי גרסאות

הוסרו 6 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
עימוד בפרק קישורים חיצוניים (בוט סדר הפרקים)
מ (בוט החלפות: קלשון)
תגית: גרשיים שגויים
מ (עימוד בפרק קישורים חיצוניים (בוט סדר הפרקים))
'''פקסי''' (ב[[יוונית]]: '''Παξοί''') הוא אחד [[האיים היוניים]] והוא מצוי דרומית לאי [[קורפו]].
 
'''אנטיפאקסוס''' או אנדיפאקסוס (ביוונית :'''Αντίπαξος'''), וגם '''אנטיפאקסי''' (ביוונית: '''Αντίπαξοι'''), הוא אי יווני קטן הנמצא 3 קילומטרים דרומה לפאקסוס.
 
== פאקסוס ואנטיפאקסוס ==
=== פאקסוס ===
האי פאקסי הוא הקטן מבין האיים היוניים הראשיים. אורך האי כשנים עשר [[קילומטר]] והרוחב שלו בערך חמישה קילומטר. אוכלוסיית האי מונה כ-2500 תושבים. בעונת התיירות ב[[קיץ]], מבקרים באי כמאתיים אלף תיירים. הצרוף פאקסוס ברבים, מציין את שני האיים הצמודים זה לזה: פאקסוס ואנטי פאקסוס כאשר האי אנטי פאקסוס הוא הקטן שבהם. האיים האלה ידועים בחופי הים ובמפרצים היפים ובמטעי הזיתים שלהם. למרות גודלו, האי פאקסוס הוא יצרן [[שמן זית|שמן הזית]] השני בגודלו מבין כל איי יוון. ה[[כלכלה]] באי מבוססת על תיירות ועל חקלאות.
 
=== אנטיפאקסוס ===
האי אנטיפאקסוס אורכו כשלושה קילומטר ורוחבו כשני קילומטר. שטחו של האי 5 קילומטרים מרובעים בערך. האוכלוסייה של האי מונה מספר עשרות תושבים בלבד. באופן מנהלי הוא חלק מפאקסי. האי אנטיפאקסוס מכוסה בכרמי ענבים ל[[יין]] ובעצי זית. האי ידוע בחופים היפים שלו המושכים את התיירים. באנטי פאקסוס נמל אחד, אגראפידיה. ה[[כלכלה]] באי מבוססת על תיירות ועל חקלאות.
 
== היסטוריה ==
הקשר העיקרי עם האי נעשה בדרך הים מהאי [[קורפו]] ומיוון עצמה [[ספינה|בספינות]], [[רחפת|רחפות]] [[מטוס ימי|ובמטוסי ים]] פרטיים. ה[[נמל]] הראשי של האי נמצא בגאיוס הבירה הנמצאת בחוף המזרחי של האי. גם נמל לאקה משמש את היוצאים והבאים.
 
בפאקסי קיים [[כביש]] אחד המקיף את האי וקו [[אוטובוס]] היוצא מדי שעה מהתחנה הראשית בגאיוס ועובד בין כל היישובים באי.
 
==נקרות ==
 
== קישורים חיצוניים ==
* {{ויקישיתוף בשורה|שם=Category:Paxi|תצוגה=פאקסי}}
* [http://www.corfuvisit.net/default.asp?id=34&mnu=5&LangID=English פאקסוס ואנטי פאקסוס]
* [http://www.greece-islands.co.il/pages/paxi.html איי יוון - פאקסי], בעברית