לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "יוסף יודוביץ'"

נוספו 4 בתים ,  לפני 3 שנים
יחידה 88
(הוספתי קישור לכתבה של ערוץ 1, מהדורת מבט לחדשות של הטלוויזיה הישראלית.)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
(יחידה 88)
ב[[קרב אום-כתף]], ב[[מלחמת ששת הימים]], לחם הצוות בפיקודו תחת גדוד 63 בחטיבה. במהלך הקרבות נפצע מפקד הגדוד, [[נתן ניר]], באורח קשה ויודוביץ' היה אמון על חילוצו. הוא זכה על פועלו במלחמה בעיטור המופת. בתיאור המעשה נכתב: {{ציטוט|תוכן= בליל ה-6-5 ביוני 1967 במרחב אום-כתף - אבו עגילה, פקד סגן יוסף יודוביץ על צוות סיור, שהוביל את הכוחות ליעדיהם. סגן יוסף יודוביץ נסע בראש צוות הסיור, השמיד כלי רכב של האויב, שנקלע בדרכו, הסתער וטיהר את מוצב "הסכר". באזור צומת [[קוסיימה|קצימה]] - אבו-עגילה, חילץ ופינה צוות טנק "סנטוריון" וצוות זחל"ם פיקוד, שנפגעו. כל זאת תחת אש ובקרבת כלי רכב בוערים|מרכאות=כן|מקור=אתר בעוז רוחם}}
 
ב-[[1971]] מונה למפקד [[יחידה 88]], יחידת דב לבן, יחידת סיור אמפיבי המבוסס על רכבים וכלי [[רק"ם]] שנלקחו שלל מהצבא המצרי, ולהקימה כיחידת מילואים מובחרת. היחידה בפיקודו לחמה ב[[מלחמת יום הכיפורים]] בחזית המצרית. במהלך הקרבות נהרגו 18 לוחמים ונפצעו 32 אחרים מתוך 126 אנשי היחידה. חלק גדול מהנפגעים היה ב[[קרב מתחם אורחה]].
 
לאחר המלחמה מונה למפקד גדוד 25 ב[[חטיבה 274]], הוא חזר לשירות הקבע, מונה למפקדה הראשון של [[חטיבה 889]] ולאחר מכן לסגן מפקד [[אוגדה 440]]. ב[[מלחמת לבנון הראשונה]] פיקד על [[חטיבה 8]].