לדלג לתוכן

יהודה גלעד – הבדלי גרסאות

הוסרו 67 בתים ,  לפני 4 שנים
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
נולד ב[[ברזיל]] לרב שמואל פנחס גלברד (מחבר הספר "לפשוטו של רש"י) ועלה לישראל בגיל 7. למד ב[[ישיבת היישוב החדש]], ב"[[מרכז הרב]]" ובישיבת "[[הר עציון]]". שירת בצבא במסגרת מסלול ה[[הסדר]], בתפקיד שריונר, ולאחר מכן בקבע כרב צבאי חטיבתי. הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית בגיל 25, וסיים לימודי הוראה ב[[מכללת הרצוג]]. משמש כרב קיבוץ לביא מאז שנת [[ה'תשמ"ב]]. בשנים [[1990]]–[[1992]] היה [[שליח (ציונות)|שליח]] [[הסוכנות היהודית]] ו[[בני עקיבא]] ב[[לונדון]]. ריכז פרויקטים שונים של [[עמותת גשר]] לקירוב בין בני נוער חילונים ודתיים והיה ממנסחי [[אמנת כנרת]].
 
בשנת [[1993]] הקים את [[ישיבת מעלה גלבוע]] ביחד עם הרב [[שמואל ריינר|הרב שמואל ריינר]], ושנה לאחר מכן הצטרף אליהם הרב[[דוד ביגמן|הרב דוד ביגמן]]. מאז ועד היום שלושתם ממשיכים לכהן בראשות הישיבה.
 
בשנת [[2000]] נבחר ליושב-ראש מזכירות [[תנועת מימד]].
 
==משנתו ודרכו==
הרב גלעד ממשיך את הקו הרעיוני של רבו, [[יהודה עמיטל|הרב יהודה עמיטל]], הרואה חשיבות גדולה ב[[מדינת ישראל]] ובמוסדותיה, ומצר על הכיוון שאליו הולכת הציונות הדתית. הוא מצר על כך, שהציונות הדתית, לדעתו, מזניחה את העיסוק בנושאים חברתיים, ומקצינה את עמדותיה הדתיות וההלכתיות. כרבו, הוא גם מצר על הכיוון אליו נלקחה תורתו של [[אברהם יצחק הכהן קוק|הרב קוק]], כאילו זו מתעסקת רק בחשיבות שלמותה של [[ארץ ישראל]].
 
בישיבה, מעביר הרב גלעד שיעורים שבועיים ב[[חסידות]], בפרשת שבוע ובתורת הרב קוק, וכן שיעור שבועי על "נושאים אקטואליים בהלכה".
6,463

עריכות