לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "החממה"

הוסרו 87 בתים ,  לפני 3 שנים
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
פרקים 51-100 (50 פרקים)
 
לאחר שסיכלו את מזימתם של זאב וג'ודי, תלמידי "החממה" חזרו לשגרה. סֶפִיספי שָׁחָלשחל מונה לראש הממשלה במקומו של מורדי. ספי, שהועף מ"החממה" בילדותו, מנסה להדיח את לואיס מניהול בית-הספר, לבסוף בעקבות חקירה משטרתית ספי מצליח להעיף את לואיס בעקבות אתגר שבו נפצעו כמה תלמידים, ביניהם סופי שהודתה בחקירה נגד לואיס, ובמקומו מתמנה נעמי רשף. "הלקוח" מתכנן מזימה חדשה הקשורה למגנטיט - להפיץ וירוס (שנוצר בעת חימום המגנטיט שאיתו ניסו זאב וג'ודי ליצור רעידת אדמה בעונה הראשונה) בכנס שלום שבו נמצאים כל מנהיגי העולם וכתוצאה מכך - להרוויח הון רב. תלמידי "החממה" חשו בדבר וניסו לסכל את מזימתו החדשה של "הלקוח". במקביל לסיכול המזימה, תלמידי "החממה" חוו משברים חדשים ואהבות חדשות שהשפיעו עליהם גם בתקופה זו. בסוף העונה הצליחו להכשיל את מזימתו של הלקוח, שמתגלה כפיצול אישיות של רובי ובורח למקום לא נודע, והחיים ב"חממה" שבים לשגרה.
 
=== העונה השלישית ===
* '''נטלי קליין''' ([[דר זוזובסקי]]) - נערה יפה, דבקה במטרה, נחושה וסקרנית. בתם הקטנה של לואיס ואביגיל קליין ואחותו הקטנה של רובי. הייתה חברה בבית הנשרים בעונה הראשונה, ובעונה השנייה עוברת לבית העורבים. חברתה הטובה ביותר של סופי. בת זוגו של דניאל בתחילת הסדרה. בהמשך השניים נפרדים בעקבות ויכוחים רבים. מתאהבת באלפי והשניים הופכים לבני זוג. הופנטה על ידי מרכוס וג'ודי אך בהמשך יוצאת מההיפנוזה בעזרת דניאל ואלה-לי . נפרדה מאלפי באמצע העונה השנייה ועברה לבית העורבים. בעונה השלישית מתמנת לקפטנית העורבים, מתאהבת ביפתח ומתחילה איתו, ללא ידיעה שהוא עדיין עם אלה-לי. באמצע העונה השלישית מנסה לאתר את אחיה ומסגירה אותו למשטרה לאחר שהציל אותה מחטיפה, ללא ידיעה כי זאב הפליל אותו. מסתכסכת עם סופי אך בסוף משלימה איתה. פענחה את זה שזאב חי, בזכות הפתק שרובי כתב. לאחר שהייתה על המטוס, לואיס מפטר אותה מתפקיד הקפטנית לטובת אלה-לי. עוזבת את "החממה" וגרה עם דריה. גילתה על היומן של אמא שלה וגם על מועדון הדרורים שרצתה להקים, ולבסוף הקימה את המועדון ולקחה אותו תחת חסותה. בפרק האחרון יש רמיזה לכך שנהייתה בת זוגו של יפתח.
* '''דינה נבון''' ([[ג'וי ריגר]]) - חברה בבית העורבים. נערה בעלת אופי מיוחד, בעלת לשון מחוספסת וחדה, צינית. שוחררה באישור מיוחד מהכלא לאחר ששדדה בנק, והתקבלה ל"חממה". בת זוגו של מתי מסוף העונה הראשונה. בעונה השנייה חוזר אוזי, בן זוגה מהעבר הרוצה שיחזרו להיות בני זוג אך היא מסרבת ודוחה אותו. אריק ירה בה בסיום העונה השנייה אך נרפאת. בעונה השלישית היא ומתי נפרדים. לאחר זמן מה מתגלה כי מנו אוהב אותה והשניים נהיים זוג, ודינה סועדת אותו בסתר ועוזרת לו עם מחלת הסרטן. לאחר שמנו טס ללוס אנג'לס, דינה עוזרת לאלה-לי למצוא את זאב. הוזמנה על ידי מנו לבוא לבקר בלוס אנג'לס, אך מתי ביטל לה את הוויזה, וגילה לה בהמשך שעשה זאת בגלל שהוא מאוהב בה. בסוף העונה היא מסרבת לנסוע עם מנו לארצות הברית וחוזרת למתי.
* '''מתי "מתתיהו" ספיבק''' ([[ליאור שבתאי]]) - חבר בבית העורבים. נער גאון, עילוי שהוקפץ שתי כיתות. בעליה של מעבדת מחשבים משוכללת ב"חממה". אוהב לשחק שחמט עם אלונה. בעונה הראשונה התאהב באלונה, אך בסוף העונה הראשונה הפך לבן זוגה של דינה. בעונה השלישית נפרד מדינה. פורץ למחשבים של המוסד כדי לאתר את אביו של דניאל. בשביל לא להיכנס לכלא עוזר למוסד למצוא את הפורץ השני למערכת המחשבים. בהמשך הבין שהוא מאוהב באלונה, השניים מתנשקים, ולאחר מכן אלונה חוזרת ל[[בלארוס]]. ביטל את הויזה של דינה בגלל שרצה שתישאר בארץ, ואז התוודה שהוא אוהב אותה. בסוף העונה הם חוזרים להיות ביחד.
* '''אלונה ברגר''' ([[סמדר חייט]]) - חברה לשעבר בבית העורבים, גאון מחשבים. אוהבת לשחק שחמט עם מתי ומאוהבת בו. בעונה הראשונה משתפת פעולה עם רובי, אך לא יודעת באיזו מזימה היא לוקחת חלק ומתחרטת על זה אחר כך. בעונה השנייה כמעט נבחרת להיות קפטנית העורבים. בעונה השלישית, משתפת לכאורה פעולה שוב עם רובי (אך למעשה עם זאב) כדי להציל את הוריה שנאסרו על ידו בבלארוס באשמת ריגול. נפצעת כשמצילה את מתי ממתנקש של זאב, ולאחר מכן עוזבת את החממה, אך חוזרת לטקס הסיום.
* '''עמנואל "מנו" בלוךְ''' ([[דיוויד טטרו]]) (עונה 3) - ספורטאי מחונן. מלא ביטחון וכריזמה. חבר בית העורבים. חסר טאקט, אחד שאומר את הכל בפנים. בתחילת העונה היה דלוק על נטלי ובזכותה עבר לעורבים ולא לנשרים אך בהמשך מתגלה כי הוא אוהב את דינה כבר הרבה זמן והופך לבן זוגה. בפרק 136 מתברר שהוא חולה ב[[לימפומה|סרטן הלימפה]]. מסתתר ב"חממה" לזמן מה אך בסוף טס ללוס-אנגל'ס להוריו בשביל להשלים את הטיפולים. מבקש מדינה להצטרף אליו לאחר סיום הלימודים ב"חממה" ואף מזמין לה כרטיס טיסה ללוס אנג'לס, אלא שאז מתי מבטל לה את ה[[ויזה לארצות הברית|ויזה]] לטיסה לאמריקה והיא נשארת ב[[ישראל]]. מנו חוזר לחממה בפרק האחרון אולם דינה מסרבת לנסוע איתו ונפרדת ממנו כי היא הבינה שהיא אוהבת את מתי. מנו נשאר גם כן בישראל והשניים נשארים ידידים. מחלים לגמרי ממחלתו.
* '''דוד''' ([[נמרוד הוכנברג]]) (עונה 3) - חבר של מורי, תלמיד בבית הדרורים, היה עם מורי בבית היתומים שנסגר.
* '''אסתי''' (תמי רונן) (עונה 3) - ידידה של מורי, תלמידה בבית הדרורים, הייתה עם מורי בבית היתומים שנסגר.
* '''דריה''' ([[גאיה צרפתי]]) (עונה 3): בחורה שגרה בזולה קרוב ל"חממה", מארחת בזולה שלה את אֹוזִיאוזי. בעלת אח בשם מורי, שגר בבית מחסה מתמוטט. תומכת באחיה כלכלית עם כסף שהיא מכייסת מתיירים. בעבר היה למשפחתה שטח חקלאי, שהופקע בעקבות חוב והפך ל"חממה". תעשה הכל כדי לנקום בנטלי מכיוון שבגללה סוגרים את בית היתומים שאחיה נמצא בו. נוטרת טינה ללואיס ובהמשך גם לנטלי. מרבה לארח את סופי, יפתח ונטלי בזולה שלה. בסוף היא ונטלי משלימות, וכשנטלי מחליטה לעזוב את החממה היא עוברת לגור בזולה. לאחר שאוחיון הורס לה את הזולה, מצטרפת למועדון הדרורים ב"חממה" אך פורשת.
 
=== צוות החממה ===
* '''גרשון''' ([[רועי אדר]]) - מאמן הכדורסל של נבחרת הנשרים ומאמן הספורט של בית-ספר "החממה". מרבה לצחוק על הבנים של הנשרים וגם לצחוק איתם.
* '''אורנה''' ([[לנה אטינגר]]) (עונות 1-2) - מורה ב"חממה". מלמדת בבית העורבים. הופנטה על ידי הלקוח בעונה 2 שמתגלה בסוף העונה כפיצול אישיות של רובי. לאחר שנתפסה רובי הורה לה לא להוציא מילה.
* '''ישי שֶׁלֶבשלב''' ([[ירון ברובינסקי]]) (עונה 3) - היה עובד בערוץ החדשות. התפטר לאחר שמיקי סיון חשפה את איקארוס ונהפך להיות מורה ב"חממה" וטביב ירה בו בעזרת רובה. אחרי שטביב ירה בו נלקח לבית החולים חוזר בפרק 140 ל"חממה". למד משפטים ועוזר לסופי משפטית בפרשת בית היתומים. לואיס פיטר אותו לאחר שגילה לתלמידים שהעורבים, שלמדו בצורה שלואיס לא הסכים לה, קיבלו ציון יותר גבוה מהנשרים.
* '''רוֹבִּירובי קליין/הלקוח''' (אסף שיינברגר)([[אדריאנו חאובל]])(בפלאשבקים - איתמר כרמלי) - המנהל בפועל של "החממה". בנו הבכור של לואיס ואחיה הגדול של נטלי. ברובי שוכנות שתי זהויות: אחת של הילד המתוסכל וטוב הלב שמרגיש שאביו לא מספיק מעריך אותו, ושנייה של "הלקוח", הכל יכול, גאון מטורף ושטני, רב כסף ועוזרים. לאחר שמזימתו נכשלה הוא נכנס לכלא אך בעונה הראשונה לא נחשף ושוחרר על ידי ג'רמי, עוזרו. כל העונה רובי עבד עם הלקוח, לכאורה, אולם בעצם עבד עם עצמו. בסוף העונה מתגלה שיש לו פיצול אישיות, והוא בורח מבית החולים ועובר לחיות באי בודד. חזר בעונה השלישית כדי להציל את נטלי מזאב, שניסה לחטוף אותה. לטענתו, באי הבודד הוא למד לטפל בהפרעה שלו וזאב החליט להשתמש בזהותו כדי להפליל אותו, דבר שמתגלה כנכון. הוא נכנס לכלא אך הצליח להגניב ללואיס פתק ועליו כתוב שזאב נאמן חי ושהוא סחט להודות בפשעים שהוא עשה בשמו באחד הביקורים של אביו בכלא שלו. לאחר שאביו מצא את הפתק, הוא זרק אותו וחשב שבנו עדיין משוגע אך נטלי מצאה את הפתק וכך עצרו אלה-לי, דניאל, מתי, דינה ונטלי את מזימתו הראשונה של זאב. הודה בפשעים שלא ביצע בגלל שזאב סחט אותו ואיים להרוג את נטלי. ונתן לזאב גישה לחשבון הבנק הסודי שלו כדי להגן על נטלי. גילה לנטלי איפה נמצא היומן הישן של אמא שלה וכך נוצר בית הדרורים. יעשה הכול כדי להגן על נטלי מפני שהוא אוהב אותה כי היא אחותו ויקריב עצמו בשבילה. בפרקים האחרונים עזר ליפתח, סופי, נטלי, מתי ודינה לגלות את מזימתו של זאב.
* '''אֹוזִיאוזי''' ([[לירן דוד]]) (עונות 2-3) - בן זוגה לשעבר של דינה שעדיין מאוהב בה. גדל בירושלים. מצטרף ל"חממה" בתור אב הבית אך בעצם רוצה להתקרב לדינה שוב. במהלך עונה 2 מתאהב בסופי והשניים מתנשקים והופכים לזוג למשך מספר פרקים אך נפרדים כי סופי הסגירה אותו למשטרה. צ'יצ'ו ירה בו כי לא החזיר לפולי כסף שהיה חייב לו אך מתי ודינה הוציאו לו את הכדור. אחר כך פולי חטף אותו אבל השתחרר וברח. בעונה 3 התגלה שהפסיד את כל כספו ורכושו וחוזר לעבוד בחממה. בעקבות כך שאיימי חשפה שעבד בעבר עם רובי, נלקח לחקירה ועובר לגור אצל דריה ומפליל אותה בכך שהיא גנבה ₪7,000 מהחממה אבל בסוף נתפס אך מצליח לברוח, ולא ידוע מה עלה בגורלו.
* '''קרלו שיינברג\מרכוס''' ([[רן אפלברג]]) (עונה 1, אורח בעונה 2) - מדען גאון ותימהוני. שרת ב"חממה". הציל את נעמי מקריסת החללית שבה חזרה לכדור הארץ. נוצל על ידי זאב וג'ודי והיה שותפם למזימה. התאבד כדי לסכל את מזימתם. הוא היה זה שבנה את המתקן שהציל את נעמי מהתפוצצות המעבורת ושמר אותה בחיים. היה בכלא 7 שנים על פשע שלא עשה וברח משם בעזרת ג'ודי.
 
* '''מִיקִי סיוון''' ([[מגי אזרזר]]) - כתבת חדשות שתמיד מחפשת סקופים מעניינים, בעיקר על "החממה". לעתים מסוגלת לנצל ולשקר, רק עבור כתבה מעניינת במהדורה. בעונות 1 ו-2 מנסה לצרף את סופי לטור אישי על "החממה", אך סחטה ממנה קובץ שלא היה אמור להיות משודר. בעונה 3 כמעט נעצרת כי חשבו שהיא יצרה קשר עם הגניבה של איקארוס.
* '''מָרדּכי "מורדי" רוזן''' ([[גיא לואל]]) (עונה 1) - ראש ממשלת ישראל הצעיר אי פעם. תלמיד עבר ב"חממה". היה שותף עם נעמי בפרויקט החלל ״נקסוס״. רצה לחשוף את פרויקט נקסוס אך זאב שיכנע אותו שלא והיה קפטן העורבים. התפטר לאחר חשיפת מזימתו של זאב.
* '''סֶפִיספי שָׁחָלשחל''' ([[יגאל זקס]]) (עונות 2-3) - ראש הממשלה ושר החינוך לשעבר. היה תלמיד ב"חממה" אך לימודיו הופסקו לאחר שהעתיק במבחן. מטרתו היא לסגור את "החממה" כנקמה בלואיס. נסחט על ידי הלקוח בעונה 2. מארגן כנס שלום עולמי שכמעט נהרס בידי רובי. בעונה 3 הופך להיות אדם טוב יותר ואינו מנסה לנקום בחממה. מנסה ליצור הסכם שלום עם נוביה אך לא מצליח. לאחר שראפיק עלה לשלטון עשה איתו הסכם חילופין: עומאר תמורת איקארוס. בסופו של דבר הוא מצליח להשיג הסכם עם נוביה, אולם זאב מאיים על כך. בהמשך כמעט נהרג על ידי פצצה שזאב הטמין במטוסו אך ניצל, ולאחר שזאב נעצר שחרר אותו בתמורה לפצצות האיקארוס הגנובות, אך המשיך לעשות כל מאמץ כדי לתפוס אותו עד שנראה כי הצליח להרגו. בפרק 162 זאב חטף אותו ומתחזה אליו. וזה מתגלה בפרק 170. מחולץ בידי תלמידי החממה בסוף העונה.
* '''גידי''' ([[רון ביטרמן]]) (עונות 2-3) - יועץ הביטחון של ספי שחל. בעונה 2 עוזר לספי שחל במלחמתו כנגד הווירוס הקטלני. בעונה 3 מנסה לתפוס את עומאר ללא הצלחה אחרי שספי עשה הסכם חליפין עם ראפיק: עומאר תמורת איקארוס. מפעיל את מתי כדי לגלות את הפורצים במוסד. החיילים שלו מפקחים על החממה לאחר חזרתו של רובי. לאחר שזאב שוחרר, לכאורה עוזר לספי לחסל את זאב, אך לא יודע שעוזר לזאב לגרום לכולם להאמין כי הוא מת.
* '''רוחמה שומרון''' ([[איילת רובינסון]]) (עונות 2-3) - מזכירתו של ראש הממשלה ספי שחל. חושדת שיש קשר בין ספי לזאב, אך נחטפת לפני שמספיקה לספר על כך למישהו.
* '''קארין פינטו''' ([[ורד פלדמן]]) (עונות 2-3) - העוזרת של ספי שחל במלחמתו כנגד הווירוס הקטלני. מייצרת את הנוגדן ל"וירוס". אחראית על התוכנית של שליחת אסטרונאוט ישראלי לחלל. בת זוגו של גורי לאחר שהוא מתגרש מנעמי.
* '''בּוּעַזבועז תבור''' ([[איצ'ו אביטל]]) (עונה 1) - ראש סוכנות החלל הישראלית, אחראי על השיגור של נעמי לחלל והיה אחראי על השיגור של הלוויין בִּנְיָמִין.
* '''איברהים אבו טלל''' ([[עאסם זועבי]]) (עונה 3) - ראש הצבא הנובי. תחילה היה נאמן לבאסם אל שריף אך נהפך להיות נאמן לראפיק. בפרק 126 מבין את טעויותיו ומחליט להגן על עומאר ולהיות נאמן לו.
* '''השועל''' ([[פיני קידרון]]) (עונה 2) - מנהל נבחרת הכדורסל שתעלה ל-[[ליגת ה-NBA|NBA]], בה משחק אלפי.
* '''בָּאסְםבאסם אֶלאל-שָׁרִיףשריף''' ([[ביאן ענתיר]]) (עונה 3) - היה שליט נוביה. נורה על ידי אחיו, ראפיק. אבא של עומאר. ניסה ליצור הסכם שלום עם ספי שחל אך נכשל לאחר שראפיק ירה בו.
*'''נפתלי דנינו''' ([[יורם טולדנו]]) (עונה 3) - החבר לשעבר של ג'ודי גורן ואביו של דניאל, סוכן מוסד לשעבר. החביא את אלה-לי ועומאר ביכטה שלו. יחד עם דניאל, עומאר ואלה-לי נכנסו אל תוך שטח נוביה ושם נתפסו. בעל יכטה בשם "לִיבֶרְפֹּולליברפול". שחרר את ג'ודי כדי לתפוס את זאב.
* '''אריאל''' ([[עמרי לוקאס]]) (עונה 3): משתתף בפרויקט החלל, השותף של יפתח לחדר. מעריץ את נעמי.
* '''עופרי''' ([[ירדן תוסייה כהן]]) (עונה 3): משתתפת בפרויקט החלל, השותפה של אלה-לי לחדר. נבחרת להיות האסטרונאוטית אבל אלה-לי מחליפה אותה לבקשתו של זאב (לכאורה ספי).
 
=== הסרט ===
בתחילת פברואר 2016 הוחלט לקיים סרט של החממה ב[[יס פלאנט|yes planet]], ב-DVD ובערוץ [[ניקלודיאון|Nickelodeon]], הסרט היה איגוד של כל חמשת הפרקים האחרונים של הסדרה. הסרטים שודרו בכל בתי הקולנוע של [[יס פלאנט|yes planet]], בסוף השבוע שלפני שידורם של חמשת הפרקים האחרונים בערוץ. רק לקוחות יסyes יכלו להיכנס לאתר האיטרנט ולקבל את הכרטיסים בחינם לסרט הגדול של החממה.
 
==קישורים חיצוניים==
משתמש אלמוני