לדלג לתוכן

קתרין פאר – הבדלי גרסאות

נוספו 2 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
סקריפט החלפות (ביניה)
(←‏ביוגרפיה: " אף אחד לא יודע מתי התאהבה לראשונה אישה שחיה לפני 500 שנה. ערכים כאלו צריכים להיכתב בזהירות רבה, תחת הטלת ספק בכל הפרטים.)
מ (סקריפט החלפות (ביניה))
 
==ביוגרפיה==
קתרין הייתה בתו של סר תומאס פאר מקנדל ואשתו מוד גרין. אביה נפטר כאשר הייתה בת חמש. לקתרין היו אח בשם ויליאם ואחות בשם אן. בגיל 15 היא נישאה לראשונה לאדוארד, לורד בורו (Borough), אשר נפטר בשנת [[1529]]. בין השנים 1530 - 1533 הייתה קתרין נשואה לג'ון נוויל, לורד לטימר, אשר נפטר בשנת [[1542]]. לקתרין לא היו ילדים מנישואיה הראשונים, אך היא הפכה לאם חורגת לילדיו של בעלה. כאלמנה עשירה ובעלת מעמד, מיהרה קתרין לנסות ולמצוא שידוך נוסף, על מנת להגן על אחוזותיה. בגיל 30 הכירה את סר [[תומאס סימור]] (אחיה של [[ג'יין סימור]] אשתו השלישית של הנרי) והחלה בינהםביניהם מערכת יחסים רומנטית. מערכת היחסים נמשכה זמן מה והשניים נועדו להינשא. המלך הנרי פגש בליידי לטימר, כאשר הגיעה לחצרו במטרה להתחנן על חייה של גיסתה, ש[[בגידה (מעילה באמון)|בגדה]] בבעלה ויליאם פאר. הנרי אהב את מה שראה וביקש לחזר ולהינשא לקתרין בעצמו. הוא העריך את טוב ליבה, חוכמתה הרבה ובעיקר העריך כי תהייה חברה מנחמת לשנותיו האחרונות. על אף אהבתה לסר תומאס סימור וכוונתם להינשא, נאלצה לקבל את הצעת המלך ולהנשא לו. קתרין נישאה להנרי ה-8 ב-12 ביולי 1543 בארמון [[המפטון קורט]]. קתרין לקחה על עצמה את תפקיד ה[[אחות רחמניה|אחות הרחמנייה]] להנרי ותחלואיו וגם שימשה כאם חורגת לילדיו מנישואיו הקודמים. קתרין הצליחה להביא לשיקום יחסיו של הנרי עם בנותיו [[מרי הראשונה מלכת אנגליה|מרי]] ו[[אליזבת הראשונה|אליזבת]] והם בילו מספר חגי מולד יחדיו בחצרו כמשפחה מאוחדת. קתרין הייתה [[פרוטסטנטיות|פרוטסטנטית]] בנטייתה הדתית, וכתבה כמה חיבורים על הרפורמות ה[[קתוליות]].
 
הנרי נפטר ב-[[28 בינואר]] [[1547]] כשלצידו קתרין וילדיו. לאחר מותו של הנרי, נישאה קתרין לאהובה משכבר תומאס סימור, לראשונה בחייה מתוך אהבה. הנישואין לתומס התבררו כבעייתיים. תומאס היה רודף נשים ובמיוחד גילה חיבה יתרה לנסיכה הצעירה אליזבת, כאשר זו גרה בביתם. קתרין נכנסה להריון בפעם הראשונה בגיל 36 אך נפטרה מסיבוכים כתוצאה מן הלידה ב-[[5 בספטמבר]] [[1548]]. התינוקת שנולדה, נקראה בשם מרי, אך כיוון שלא ידוע עליה פרטים נוספים לאחר [[1549]], היסטוריונים מעריכים כי מתה בהיותה ילדה.