לדלג לתוכן

שיחה:הפרדוקסים של זנון – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
(←‏משהו שאין בערך: פסקה חדשה)
:אציין גם, שסביר להניח שזנון היה כופר גם במושג המספר הממשי. להבנתי גישתו היתה שדבר שאינו נתפס בשכל, כמו מספר לא רציונאלי, אינו יכול להתקיים. איני יודע אם הוא התוודע להוכחת אי הרציונאליות של שורש שתיים, אך יתכן שמבחינתו היא הייתה מהווה ראייה לכך שלא יכול להתקיים משולש ישר זוית ושווה שוקיים, אלא חושינו משלים אותנו. יום טוב. [[משתמש:אלחנ|אלחנ]] - [[שיחת משתמש:אלחנ|שיחה]] 22:06, 25 בנובמבר 2013 (IST)
:קודם כל, מנין הטענה שהחשבון האינפיניטסימאלי "נובע" מהפרדוקסים המדוברים? זה לא נכון, הוא פותח בשלבים רבים ע"י אנשים רבים, כל אחד לצורך חישובי אחר, ומדובר במאות שנים של פיתוחים. ניוטון, לייבניץ וקושי לא היו הראשונים - וגם הם לא עסקו באינפי בהקשר של הפרדוקסים דווקא. במציאות אין פרדוקסים, כלומר הם נובעים מניסוח לא מדויק דיו של הבעיה. בערך לא כתוב שהאינפי "מתאים" לפרדוקסים אלא נתון הפתרון לכל פרדוקס (לכאורה). [[מיוחד:תרומות/79.176.247.122|79.176.247.122]] 09:44, 25 בנובמבר 2013 (IST)
 
== משהו שאין בערך ==
 
הסבר איפה הפרדוקסים תוארו בכתב לראשונה (אריסטו?) ואיזה נוסחים שונים, אם בכלל, קיימים. גם ציטוט של הניסוח הקדום ביותר חסר. בלי זה הערך מרגיש כמו fan fiction אפילו בלי כניסה לשאלה האם נכון לתייג את "הפתרונות" בתור "הפתרונות" (כלומר האם הם פתרונות ובוודאי אם הם '''ה'''פתרונות --[[משתמש:Gadial|גדי אלכסנדרוביץ']] - [[שיחת משתמש:Gadial|שיחה]] 07:19, 8 באוקטובר 2017 (IDT)