לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מירוסלב סאסק"

מ
אין תקציר עריכה
מ (סדר תבניות בסוף הערך (בוט סדר הפרקים))
מ
תגית: עריכת קוד מקור 2017
{{סופר}}
'''מירוסלב סַאסֶק''' ([[צ'כית]]: '''Miroslav Sasek''';{{כ}} [[18 בנובמבר]] [[1916]], [[פראג]], [[צ'כוסלובקיה]] - [[12 במאי]] [[1980]], [[ווטינגן]], [[שווייץ]]) היה [[סופר]] ו[[מאייר]] [[צ'כוסלובקי]], נודע בסדרת ספריו על ערים ומדינות בעולם.
 
== אודות ==
סאסק, יליד [[פראג]], למד [[ארכיטקטורה]] בפראג מכוון שהוריו לא היו מעוניינים שיהיה צייר. אחר כך למד תקופה בבית הספר לאמנויות בפריז. בשנת [[1948]] ברח מ[[פראג]] עם עליית המפלגה הקומוניסטית והתיישב במינכן. הוא מוכר בזכות סדרת ספריו "This Is...." בהם מציג בציורים מגוון מקומות ברחבי העולם. את הספר הראשון כתב על העיר פאריס בשנת [[1959]] בעת ששהה שם בחופשה.
 
סאסק למד [[ארכיטקטורה]] בפראג מכוון שהוריו לא היו מעוניינים שיהיה צייר. אחר כך למד תקופה בבית הספר לאמנויות בפריז. בשנת [[1948]] ברח מ[[פראג]] עם עליית המפלגה הקומוניסטית והתיישב במינכן. הוא מוכר בזכות סדרת ספריו "This Is...." בהם מציג בציורים מגוון מקומות ברחבי העולם. את הספר הראשון כתב על העיר פאריס בשנת [[1959]] בעת ששהה שם בחופשה.
 
בין השנים [[1951]] ל-[[1957]] עבד ב[[רדיו אירופה החופשית]].
בשנים [[1959]] ו-[[1960]] זכו ספריו בפרס של הספר המאוייר הטוב של השנה של [[ניו יורק טיימס|ניו-יורק טיימס]].
 
סאסק נישא ואחר כך התגרש, והיה לו בן חורג מאשתו. בשנות השמונים התגורר בפריז ונפטר ב[[וטינגן]], בזמן שביקר את אחותו בשווייץ.
 
==ספריו==