לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אלאדין (סדרת טלוויזיה)"

מ
אין צורך
מ (אין צורך)
 
== דמויות ==
===דמויות ראשיות===
#ערך מורחב [[אלאדין (דיסני) - דמויות]]
*'''אלאדין''' - נער רחוב לשעבר ובן זוגה של יסמין. הגיבור הראשי של הסדרה.
*'''יסמין''' - נסיכת אגרבה ובת זוגו של אלאדין.
*'''ג'יני''' - [[שד (מיתולוגיה)|שד]] וחבר טוב של אלאדין.
*'''אבו''' - [[קוף]] וחיית המחמד של אלאדין.
*'''יאגו''' - [[תוכי]] שבעבר היה חיית המחמד של ג'אפר, אך לבסוף הוא נהיה חבר של אלאדין וחבריו.
*'''מרבד הקסמים''' - [[שטיח מעופף]].
 
===דמויות משנה===
*'''סולטאן''' - הסולטאן של אגרבה ואביה של יסמין. מחבב את אלאדין.
*'''ראג'ה''' - [[טיגריס]] וחיית המחמד של יסמין.
*'''ראזול''' - המפקד של המשמר המלכותי באגרבה. שונא את אלאדין
*'''פאזאל חכים וזגולין''' - שלושה משומרי אגרבה.
*'''אביס מאל''' - [[מנהיג]] של כנופיית גנבים. במהלך הסדרה הוא מנסה לגנוב חפצי קסם.
*'''הארוד עזיבין''' - עוזרו החכם של אביס מאל.
*'''אמין דמולה''' - [[גנב]] שבמהלך הסדרה מנסה לגנוב חפצים יקרי ערך. מוזנרט שולח אותו לתפוס את הסולטאן עבורו. אמין דאמולה הופיע בארבעה פרקים של הסדרה.
*'''ארבטוס''' - [[מפלצות וחיות אגדיות|מפלצת]] העשויה מ[[צמחים]]. הוא בעל כוח לשלוט על כל ה[[צומח]]. יש לו גינה גדולה שבה הוא מגדל [[צמחים]] רבים. בעבר הסולטאן קטף [[פרח]] מה[[גינה]] שלו עבור כלתו, וכנקמה בו ארבטוס חטף את ביתו - יסמין, לבסוף הוא נהרג במהלך הקרב שלו עם אלאדין. ארבטוס הופיע בפרק השמיני של הסדרה בלבד.
*'''מיראז'''' - [[מכשפה]] [[מצרים|מצרית]] בעלת גוף של [[אדם]] וראש של [[חתול]] (בדומה לאלה המצרית [[בסתת]]). היא מופיעה לראשונה בפרק 40 שבסדרה, ובמהלך הופעותיה היא מנסה או להרוס את אגרבה או להשתלט עליה. בפרק 78 פאזיר מלמד אותה ש[[אהבה]] חזקה יותר מ[[כישוף]]. מיראז' שלא מאמינה לזה, מחליטה לעשות ניסוי על אהבתם של אלאדין ויסמין, והופכת את יסמין ל[[נחש]], כדי לראות אם אלאדין יאהב אותה גם בתור [[נחש]]. לבסוף אלאדין הופך גם את עצמו ל[[נחש]], כדי שיוכל להיות עם יסמין, ובכך פאזיר מוכיח למיראז' שהוא צדק, והוא מחזיר את אלאדין ויסמין להיות [[בני אדם]], ובנוסף מתגלה שהוא בעצם מאוהב במיראז'.
*'''מוזנרט''' - [[מכשף]] צעיר בערך בגילו של אלאדין. מטרתו של מוזנרט היא לצבור כוח. בדרך כלל הוא מלווה על ידי הצלופח קסרקסס. בהופעתו הראשונה בסדרה הוא שולח לאגרבה מפלצת, ואלאדין מצליח להביס אותה, ובעקבות כך מוזנרט מציע לו לעבוד עבורו, אך אלאדין דוחה את הצעה, וכנקמה בו מוזנרט חוטף את ג'יני ומנסה להשתמש בכוחו. בנוסף הוא אף מנסה להשתלט על אגרבה. מוזנרט חובש על ידו כפפה, אשר מעניקה לו כוחות קסם, אך הוא חובש אותה על מנת להסתיר את ידו העשויה רק מ[[שלד]]. הנבל הראשי של הסדרה.
*'''פאזיר''' - [[נביא]] [[קיקלופ]] המסתיר זאת על ידי התחזות ל[[עיוור]]. ההופעה הראשונה שלו בסדרה הייתה כאשר הוא מזהיר את יסמין ממראת קסמים. לאחר מכן הוא מופיע בתור אחיו של ה[[קיקלופ]] ה[[ענק]] פאשום, ולבסוף הוא מופיע כמורה לקסמים של מיראז', ואף על פי היותו מאוהב בה, הוא מנסה לעצור את תוכניותיה המרושעות.
*'''סדירה''' - נערת רחוב שאלאדין מציל מראזול, ובעקבות כך היא מתאהבת בו. לאחר מכן סדירה מתחילה ללמוד על קסמי חול, ומשתמשת בהם כדי להפריד בין אלאדין ליסמין. בניסיון הראשון שלה היא יוצרת איש חול ענק ומצווה עליה להרחיק את יסמין מאלאדין, אך לאחר מכן איש החול מפסיק לציית להוראותיה של סדירה. בניסיון השני היא מתחלפת עם יסמין, והופכת לנסיכת אגרבה, בעוד יסמין הופכת לנערת רחוב, כתוצאה מכך אלאדין חושב שהוא מאוהב בסדירה ולא ביסמין, אך הכישוף לא פועל על החיות, ויאגו, אבו וראג'ה, מצליחים לגרום לאלאדין ויסמין להתאהב שוב. לבסוף היא מוותרת על אלאדין, ועוזרת לו ולחבריו להציל את אגרבה משלוש מכשפות חול שהיא שחררה בטעות.
*'''סלין''' - [[בת ים]] בעלת כחות קסם. בפרק 30 שבסדרה היא כולאת את יסמין בתוך ה[[ים]], ומחזרת אחרי אלאדין שדוחה אותה. כשאלאדין מגלה שסלין כלאה את יסמין בתוך ה[[ים]], הוא מעמיד פנים שהוא מאוהב בסלין ולא ביסמין, ובכך הוא מצליח לשחרר את יסמין, על ידי כך שהוא גורם לסלין לחזור ל[[ים]]. בפרק 55 של הסדרה, סלין מופיעה שוב, והופכת את אלאדין ל[[כריש]], בעקבות כך ה[[תמנון]] שלה - ארמנד, מתחיל לקנא ומסייע לחבריו של אלאדין לשחרר את אלאדין מהכישוף של סלין.
*'''עזיז''' - [[מנהל]] של [[קרקס]]. במהלך הסדרה הוא מנסה להשיג את [[אבן הגורל]], ובעקבות כך הוא נהפך ל[[גובלין]]. בנוסף הוא גם מנסה להשתלט על אגרבה.
*'''עדן''' - [[שד (מיתולוגיה)|שדה]] שג'יני מתאהב בה.
*'''מכנהיכליז''' - יוצר מכונות [[יווני]] שחובש על [[עין|עינו]] [[משקף]] [[טלסקופ]]י. ידוע באהבתו, לסדר וניקיון.
*'''כאוס''' - [[חתול]] [[מלאך]] בעל כוח קסם רב. הוא שונא שעמום ואוהב הפתעות. כשמיראז' לא מצליחה להרוס את אגרבה, היא משכנעת אותו שאגרבה הוא מקום צפוי ומשעמם, ובעקבות כך כאוס מחליט לבקר שם. במהלך ביקורו הוא מנסה להפוך את אגרבה למקום מעניין. לבסוף מתגלה שהכול היה תוכנית שלו לגרום למיראז' (שרוצה להרוס את אגרבה) להציל את אגרבה. כאוס הופיע בפרק ה-53 של הסדרה בלבד.
*'''מוכתאר''' - [[מפלצת]] שמנסה לתפוס את ג'יני פעמיים: בפעם הראשונה עבור אל ג'בריק, ובפעם השנייה עבור מוזנרט, לבסוף הוא דווקא נהיה חבר של ג'יני, לאחר שזה מציל את חייו.
*'''קסרקסס''' - [[צלופח]] וחיית המחמד של מוזנרט. בעל יכולת לעוף ולדבר.
*'''ארמנד''' - [[תמנון]] וחיית המחמד של סלין. בהתחלה הוא עוזר לה להשיג את אלאדין, ושומר על יסמין בשבי, אך לאחר שסלין הופכת את אלאדין ל[[כריש]], הוא מתחיל לקנא, ועקב כך הוא מסייע לאלאדין וחבריו.
*'''איאם אגול''' - [[מכשף]] מת שמנסה לברוח מעולם המתים כדי לנקום באלאדין על כך שהוא גירש אותו לעולם המתים. בהופעתו הראשונה בסדרה הוא מנסה להפוך את יסמין לאשתו, ובשאר הופעותיו בסדרה הוא מנסה להרוג את אלאדין כדי להפוך אותו לתושב קבע בעולם המתים.
*'''חליפה קאפוק''' - [[מכשף]] רשע שמולך על אופניסטן. בשל רשעותו, דחה גופו בעל הלב הטוב את ראשו בעל המוח האכזר. במהלך הסדרה הוא מגיע לאגרבה כראש בלבד, ומבקש מאלאדין וחבריו שיעזרו לו לחזור לגופו.
*'''אנקודמה''' - ה[[נסיך]] של אודיפרוס. בהתחלה הוא הופיע כמחזר עבור יסמין, אך היא כבר הייתה מאורסת לאלאדין. לאחר מכן הוא התחתן עם אישה בשם ברנהילדה, ונולד להם בן בשם באד.
*'''ברונהילדה''' - אשתו של אנקודמה ואם בנו באד. בהתחלה היא רצתה להתחתן עם אלאדין.
*'''בוד''' - בנם של אנקודמה וברנהילדה.
*'''רונטה''' - היועץ המלכותי והמרושע של הנסיך אנקודמה.
*'''חאמד''' - המייסד של אגרבה ואב קדמון ליסמין ול[[סולטאן]]. לפני שהוא נהיה ה[[סולטאן]] הראשון של אגרבה, הוא היה [[מנהיג]] של כנופיית נוודים.
*'''אדנור מאל''' - חבר בכנופיית הנוודים של חאמד ואב קדמון לאביס מאל. במהלך הסדרה הוא ניסה להשתלט על הכנופיה כדי שהוא יהיה ה[[סולטאן]] הראשון של אגרבה ולא חאמד.
*'''טהונדרה''' - [[ציפור]] שברשותה נמצא קמיע ששולט על מזג האוויר. במהלך הסדרה היא מתאהבת ביאגו.
*'''פטרון''' - השומר על [[אבן הגורל]].
*'''מינוס ופטימה''' - זוג אוהבים שעובדים ב[[קרקס]] של עזיז. במהלך הסדרה הם מנסים להשיג את [[אבן הגורל]], ובעקבות כך הוא נהפך ל[[מינוטאור]] והיא נהפכת ל[[הרפיה (מיתולוגיה)|הרפיה]].
*'''שמימי''' - [[רוח]] [[אלוהים|אלוהית]] חזקה ובלתי נראית הנושאת על עצמה [[מסכה]] ו[[גלימה]]. במהלך הסדרה היא מגיעה לאגרבה כדי לשפוט האם היא תנצל או תושמד.
*'''חרטום''' - [[מכשף]] רשע שכלוא בתוך [[ספר]] ויכול להשתחרר ממנו רק בעזרת [[אבן החכמים]]. במהלך הסדרה הוא חושף בפני מוזנרט את המתכון ליצירת האבן, וכאשר האבן מוכנה הוא לוקח אותה ממזונרט בכוח, ומשתמש בה כדי לשחרר את עצמו מהספר.
*'''פאשום''' - [[קיקלופ]] [[ענק]] ומרושע שבעבר אחיו פאזיר הפך אותו ל[[סלע|אבן]]. במהלך הסדרה אביס מאל מנסה לגנוב את עינו האחת, שבעקבות הכישוף של פאזיר היא הפכה ל[[סלע|אבן]] בעלת כוחות קסם. לבסוף פאשום מתעורר מהכישוף של פאזיר, אך אלאדין מצליח למוטט עליו את המערה שלו.
*'''דומינוס טוסק''' - [[מינוטאור]] [[ענק]]. במהלך הסדרה הוא מנסה להרוס את אגרבה, וה[[סולטאן]] מצליח להביס אותו בעזרת ה[[שריון]] הקסום של קלים.
*'''קלים''' - [[רוח]] רעה שמשתלטת על ה[[סולטאן]].
*'''נפיר האסנוף''' - [[שד (מיתולוגיה)|שד]] [[מצרים|מצרי]] דמוי [[טוקניים|טוקן]] שמנהיג כנופיה של שדונים.
*'''דסטאן''' - מכשף רשע ואביו של מוזנרט. בעבר הוא היה השליט של ארץ החול השחור. מוזנרט הרג אותו ואת השומרים שלו, ולאחר שהוא השתלט על הממלכה שלו, הוא הפך את הגופות המתות שלו ושל השומרים שלו לצבא של מתים המכונה "[[ממלוכים]]".
*'''איש החול''' - [[ענק]] עשוי מ[[חול]] שנוצר על ידי סדירה. בהתחלה הוא נאלץ לציית לה, אך לאחר שהוא לוקח ממנה את תליון הקסם, הוא מתחיל לפעול באופן עצמאי.
*'''רזילי פרידה ושקתה''' - שלוש מכשפות חול שסדירה משחררת בטעות.
*'''ממונרה''' - [[מסכה]] קסומה שיוצאת מעינו האחת של פאזיר ואומרת דברי הנבואה.
*'''אלג'בריק''' - בעברו הוא היה האדון של ג'יני. במהלך הסדרה הוא שולח את מוכתאר לתפוס את ג'יני.
*'''אלאדין וג'יני המרושעים''' - גרסה מרושעת של אלאדין וג'יני שנוצרה על ידי כאוס.
*'''מאלצ'ו''' - [[נחש]] מעופף שמנסה לגנוב מטהונדרה קמיע ששולט על מזג האוויר.
*'''טאנטי''' - ילד עני הגר באגרבה יחד עם אימו ואחותו. באחד מהפרקים של הסדרה יסמין הקריבה את חייה כדי להציל אותו מבניין מתמוטט.
*'''דאנדי''' - [[ילדי רחוב|ילד רחוב]] והאדון של עדן.
*'''וואזו''' - [[נסיך]] שמחזר אחרי יסמין, אך היא דוחה אותו בגלל שהיא מאורסת לאלאדין.
*'''פארוק''' - מוכר פירות בשוק של אגרבה.
*'''וואדי יתואן''' - [[גנב]] שגר באגרבה.
*'''מחמוד''' - [[ילד]] מפונק שמולך על קורקיסטן. מזג האוויר בממלכתו נקבע על פי מצב הרוח שלו. במהלך הסדרה הוא מתלהב מסיפוריה של יסמין, ובשל כך הוא מנסה למנוע ממנה לחזור לאגרבה.
*'''וואזיר''' - היועץ המלכותי של המלך מחמוד.
*'''בובולוניוס''' - הסבא של הסולטאן והסבא רבא של יסמין. יאגו ואבו פוגשים אותו כשהם מגיעים לעולם המתים.
*'''פראבו''' - מלכת הצללים. במהלך הסדרה איאם אגול חוטף אותה ואלאדין מציל אותה.
*'''שמונת הצללים''' - הצללים של איאם אגול, אלאדין, יסמין, ג'יני, אבו, יאגו, המרבד והסולטאן. במהלך הסדרה הם קמים לתחייה על ידי איאם אגול.
*'''גאודה''' - ה[[גנרל]] של אנקודמה.
*'''היפסודה''' - [[מנהיג]]ה של [[שבט]] [[אמזונות]]. במהלך הסדרה היא חוטפת את יסמין, כדי להפוך אותה ל[[אמזונה]] מה[[שבט]]. אך לבסוף יסמין ניצלת על ידי הסולטאן, והיפסודה מתאהבת בו.
*'''פקטור''' - [[מלך]] שמחזר אחרי היפסודה, אך היא דוחה אותו בשל אהבתה לסולטאן.
*'''סקארה''' - [[אמזונה]] ב[[שבט]] של היפסודה. במהלך הסדרה היא מתאהבת בפקטור.
*'''עפרית''' - שד שיכול להפוך כול דבר לאבן. כסכס אחד שלו יכול לרפא התאבנות. איבן את יאגו ואביס מאל.
*'''דלוקה''' - אשתו של זאבר. בעברה היא הייתה המלכה של מזמריה. במהלך הסדרה היא מנסה להשתלט על אגרבה.
*'''זאבר''' - בעלה של דלוקה. בעברו הוא היה המלך של מזמריה. במהלך הסדרה מתגלה שהוטלה עליו [[קללה]] שגרמה לו להפוך ל[[נץ]].
*'''השבר הגדול''' - [[שד (מיתולוגיה)|שד]] [[מפלצת]]י שהרס את ממלכת מזמריה. לאחר שדלוקה משתלטת על אגרבה, הוא מופיע באגרבה ומנסה להרוס גם את אגרבה.
*'''שלושת האחים''' - אחיה של דלוקה. במהלך הסדרה הם עוזרים לדלוקה להשתלט על אגרבה.
 
== מדבבים ==
19,388

עריכות