לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "האגודה העולמית לדיני נזיקין"

אין תקציר עריכה
(יצירת דף עם התוכן "'''האגודה העולמית לדיני נזיקין''' (World Tort Law Society) היא ארגון מחקר בינלאומי העוסק בדיני נזיקי...")
 
'''האגודה העולמית לדיני נזיקין''' ('''World Tort Law Society''') היא ארגון מחקר בינלאומי העוסק ב[[דיני נזיקין]].
 
האגודה נוסדה בשנת 2012 על בסיס שיתוף פעולה בין מוסדות מחקר ב[[ארצות הברית]], [[אירופה]] ו[[סין]]. תכליתותכליתv לשמש פורום לדיון על סוגיות חשובות והתפתחויות ב[[דיני נזיקין]] במבט השוואתי גלובאלי. הנשיא הראשון של הארגון היה פרופ' הלמוט קוציול מאוניברסיטת וינה שבאוסטריה והנשיא השני הוא פרופ' יאנג לישין מאוניברסיטת רנמין שבסין. הארגון מקיים פעם בשנתיים כנס ממושך המתמקד בקטגוריה מסוימת של אירועי נזיקין ובעקרונות הכלליים של דיני נזיקין. כנסי עבר נערכו ב[[חרבין]] שבסין, ב[[וינה]] שבאוסטריה וב[[וינסטון סיילם]] שבארצות הברית.
 
חברות בארגון מחייבת אישור בהצבעה של ההנהלה ושל החברים המכהנים, והיא מבוססת על במוניטין הבינלאומי של המועמד. בארגון מכהנים כיום כ-25 החוקרים הבולטים בתחום המייצגים מדינות ושיטות משפט שונות. בין היתר, את [[ארצות הברית]] מייצגים פרופ' ג'ון גולדברג מ[[אוניברסיטת הרווארד]], פרופ' קת'רין שארקי מ[[אוניברסיטת ניו יורק]] ופרופ' מייקל גרין מ[[אוניברסיטת וייק פורסט]]. את [[גרמניה]] מייצג פרופ' גרהארד וגנר מ[[אוניברסיטת הומבולדט]]. את [[צרפת]] מייצג פרופ' ז'אן-סבסטיאן בורגטי מ[[אוניברסיטת פריז]]. ואת ישראל מייצג [[פרופ' רונן פרי]] מ[[אוניברסיטת חיפה]].
 
 
==קישורים חיצוניים==
משתמש אלמוני