לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ארמגדון"

הוסרו 29 בתים ,  לפני 3 שנים
אין תקציר עריכה
הבחירה של הברית החדשה במקום נסבה ככל הנראה על שני פסוקים במקרא. האחד מספר על מותו בקרב של [[יאשיהו]] מלך יהודה בידי [[פרעה נכה]] מלך [[מצרים]], כאשר עלה הלה להלחם במלך [[אשור]] (מלכים ב כג 29), מות טראגי, לכאורה מיותר, של שליט אהוד. אירוע זה נרמז כנראה גם אצל זכריה (יב 11), המספר על מספד הדדרמון בבקעת מגידון.
 
==פירושים==
ישאחד כמההפירושים השערותהמוכרים ביותר{{מקור}} אשרלאירוע מתארותארמגדון אתבברית התרחשות של הארמגדון, אחת ההשערות המוכרות ביותר{{מקור}}החדשה היאהוא מלחמה טוטאלית שתתרחש בכל העולם ובה רק המאמינים האמיתיים יזכו להישאר בחיים ולהמשיך את מנהגיו של ישו. לעומת זאת תופעת המלחמה אצל הנוצרים מתוארת אצל היהודים כ[[מלחמת גוג ומגוג]] ואצל שאר הדתות{{מקור}} ידועה בתור המלחמה האחרונה שלא ידוע כיצד היא תתרחש ומי יילחם בה. מקום האירוע הצפוי להתרחש הוא ב[[תל מגידו|הר מגידו]] (היום נקרא "תל מגידו") והשם "ארמגדון" מקורו בשם זה. למעשה דרכי השמדה טוטאלית הן רבות: [[צונאמי]] אשר ישמיד את כל מה שעומד בדרכו, [[רעידת אדמה]] אשר תהרוס יישובים ואף ערים שונות, [[עידן הקרח]] שיכול להיגרם על ידי [[מטאוריט]] שישפיע על הסביבה ויגרום לפגיעה בשרשרת המזון העולמית והכללית, התפרצות [[הר געש|הרי געש]] בבת אחת מכל אזור וכו'.
 
אחרים מאמינים{{מקור}} שישו יקום מהמתים ויושיע את מאמיניו משאר העולם. כל אלו השערות אשר מנסות לתאר את תופעת הארמגדון ואת התהליך שהיא אמורה להיות בו. [[כומר|כמרים]] רבים אומרים שהם יודעים מתי הארמגדון יתרחש{{מקור}}, אך אינם מוכנים לספר מתי והיכן זה יהיה כי הם מאמינים שכדי להינצל מהארמגדון צריך להתנצר מאהבה ולא ממחויבות או פחד.