לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מכבי שירותי בריאות"

עריכה
מ (בוט החלפות: \1\2\3)
(עריכה)
עם השנים, במקביל לצמיחתה של הקופה, הלך והתרופף הקשר עם תנועת מכבי ובשנת 1954 הושמטו מהתקנון המילים 'בפיקוח כללי של מרכז המכבי' ובתקנון של 1969 הוצהר במפורש ש"הקופה מסונפת להסתדרות מכבי ישראל, אך מנהלת את עניינה הארגוניים, הכלכליים והרפואיים באופן עצמאי באמצעות מוסדותיה... הקופה עצמאית מכל הבחינות". 
 
בעת הקמתה, בשנת 1940 מנתה “קופת חולים מכבי” עשרה רופאים וכמה עשרות חברים. מקום היווסדה של הקופה היה בתל אביב ברחוב בית יוסף. בין האבות המייסדים של הקופה נמנו: ד"ר פליקס טיילהבר, ד"ר ארנסט פרוידנטל, פרץ ברנשטיין, אורי נדב, ד"ר אביגדור קורן, ג'ורג' פלש, ד"ר אליהו סדגר, חנניה ברגר, ד"ר משה הרניק, ד"ר אליעזר לודוויג לרפרוינד, ד"ר רוברט אטלס, פליקס שייניאק, ארתור רוזנברג, פריץ לוינזון, ד"ר הרמן ללבר. רובם היו רופאים וחלקם אנשי מנהל וכספים. 
 
בראש המייסדים עמדו שני מנהלים שותפים: ד"ר [[פליקס טיילהבר]], שהיה הוגה הרעיונות והמטיף לביצועם, וד"ר [[ארנסט פרוידנטל]] שהיה המוציא לפועל של הרעיונות. ד"ר טיילהבר שימש כרופא הראשי של הקופה וכיו"ר הנהלתה עד יום מותו בשנת 1956. ד"ר פרוידנטל עמד בראש הקופה כמנכ"ל ולאחר מכן כיו"ר ההנהלה עד פטירתו בשנת 1982.  
23

עריכות